Ֆեյսբուքյան գրառումներն արդեն դուրս են եկել փողոց․ այս ամենը մի օր պայթելու է․ Գորգիսյան
Պարետատան որոշման տակ չի գրվում որևէ հիմնավորում, դրա համար քաղաքացիները կասկածանքով են վերաբերվում, խորհրդարանում ասաց ԼՀ խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը։
«Ֆեյսբուքյան գրառումներն արդեն դուրս են եկել փողոց», - ասաց Գորգիսյանն՝ անդրադառնալով այսօր համացանցում հայտնված մի տեսանյութի, որում ոստիկանները բռնի բերման են ենթարկում տղամարդուն դիմակ չկրելու համար։
«Եթե էսպես շարունակվի, և կառավարությունը որևէ քայլ չձեռնարկի ատելության օր օրի ավելի գեներացվող քարոզի դեմ, հատկապես այս իրավիճակում, երբ մարդիկ սրտնեղած են, նյարդային, այս ամենը մի օր պայթելու է։ Կառավարությունն օր առաջ պիտի գործուն քայլեր ձեռնարկի ատելության արատավոր շղթան կասեցնելու համար», - հավելեց պատգամավորը։

Записи в Facebook уже выплеснулись на улицу, все это в какой-то момент взорвется – Геворк Горгисян
Комендатура не представляет под своими решениями никакого обоснования, поэтому граждане с сомнением относятся к ним, заявил сегодня в парламенте секретарь фракции «Мой шаг» Геворк Горгисян.
«Записи в Facebook уже выплеснулись на улицу», - сказал Геворк Горгисян, касаясь опубликованного сегодня в сети видеоматериала, в котором видно, как полицейские применяют силу к гражданину из-за отсутствия маски и подвергают его приводу.
«Если так продолжится и правительство не предпримет каких-либо шагов против усиливающейся с каждым днем генерации риторики ненависти, особенно в ситуации, когда люди подавлены, расстроены, то все это в какой-то момент взорвется. Правительство как можно раньше должно предпринять действенные шаги, чтобы  прервать эту порочную цепь ненависти», - отметил депутат.