Լոս Անջելես-Ամստերդամ-Մինսկ-Երևան հերթական չվերթով Հայաստան կվերադառնա ևս 33 ՀՀ քաղաքացի
Լոս Անջելեսի միջազգային օդակայանից շարունակվում է ՀՀ քաղաքացիների վերադարձը Հայաստան, հայտնում են ԱՄՆ-ում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունից։
Հունիսի 6-ին Լոս Անջելես- Ամստերդամ-Մինսկ-Երևան երթուղու միջոցով Երևան մեկնել էր ևս 59 ՀՀ քաղաքացի։ Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության և Նիդեռլանդներում ՀՀ դեսպանության համատեղ ջանքերի շնորհիվ փոխկապակցվել են երկու չվերթներ, որոնք իրականացնում են KLM և Belavia ավիաընկերությունները։
Այս երթուղով ՀՀ քաղաքացիների վերադարձը Հայաստան իրականացվում է մայիսի 2-ից՝ ամենշաբաթյա պարբերականությամբ։ Արդեն վերադարձել է 273 ՀՀ քաղաքացի։
ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության աշխատակիցները Լոս Անջելեսի միջազգային օդակայանում յուրաքանչյուր թռիչքից առաջ մեկնողներին ներկայացնում են ՀՀ պարետի ծանուցագիրը Հայաստան հասնելուն պես ինքնամեկուսացման պարտավորության մասին, ինչպես նաև աջակցում կազմակերպական հարցերում։
Հունիսի 8-ին Լոս Անջելես-Ամստերդամ-Մինսկ-Երևան հերթական չվերթով Հայաստան կվերադառնա ևս 33 ՀՀ քաղաքացի։

В Армению очередным рейсом Лос-Анджелес-Амстердам-Минск-Ереван вернутся 33 гражданина
Из международного аэропорта Лос-Анджелеса продолжается возвращение граждан Армении на родину, сообщает генеральное консульство Армении в США.
6 июня по маршруту Лос-Анджелес-Амстердам-Минск-Ереван в Ереван вылетело еще 59 граждан Армении. Благодаря совместным усилиям генерального консульства Армении в Лос-Анджелесе и посольства Армении в Нидерландах были взаимосвязаны два рейса, которые осуществляют авиакомпании KLM и Belavia.
Возвращение граждан Армении по этому маршруту со 2 мая осуществляется каждую неделю. В Армению уже вернулись 273 гражданина.
В международном аэропорту Лос-Анджелеса сотрудники генконсульства перед каждым полетом представляют отбывающим извещение коменданта Армении об обязательной самоизоляции по прибытии в Армению, а также содействуют в организационных вопросах.