Չի կարող լինել իրավիճակ, որ պետական բարձրաստիճան պաշտոնյայի գործողությունները հակասեն վարչապետի ասածի տեքստին, եկեք սա հստակ արձանագրենք. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
Պարետատան նիստում այսօր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կատարած աշխատնքի համար շնորհակալություն հայտնեց աշխատանքից ազատված ԱԱԾ տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանին և ոստիկանապետ Արման Սարգսյանին։
«Նրանք կլքեն իրենց պաշտոնը, բայց չեմ կարծում, թե նրանք Հայաստանի Հանրապետությանը, ժողովրդին, պետությանը ծառայելու պոտենցիալը սպառել են և եթե այս թեմայի վերաբերյալ հետաքրքրություն ու պատրաստակամություն ունենան, իհարկե, այդ հարցն անպայման կքննարկենք», - ասաց վարչապետը։
Նրա խոսքով՝ առաջին հերթին պետական բարձրաստիճան պաշտոնյաներն են, որ պետք է իրենց օրինակով ցույց տան հակահամաճարակային կանոնների պահպանման կարևորությունը.
«Բայց, ցավոք, մենք հանդիպում ենք դեպքերի, որ այդպես տեղի չի ունեում։ Չի կարող լինել այնպիսի մի իրավիճակ, երբ որևէ պետական բարձրաստիճան պաշտոնյայի գործողությունները հակասեն վարչապետի տված հրապարակային ուղերձներին։ Չի կարող ուղղակի լինել այդպիսի իրավիճակ, որ պետական բարձրաստիճան պաշտոնյայի գործողությունները հակասեն վարչապետի ասածի տեքստին և կոնտեքստին, և դրան չհետևի կոնկրետ գործողություն։ Սա դուրս է մարդկային, անձնական հարաբերություններից։ Սա չի նշանակում որևէ այլ բան, սա նշանակում է կարգուկանոնը հստակ և անքննարկելի պահպանելու պահանջ։ Եկեք սա հստակ արձանագրենք», - հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը։

Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan thanked today at the session of the Commandant’s Office the relieved NSS director Eduard Martirosyan and chief of Armenia’s Police Arman Sargsyan for the carried out work.
“They will leave their posts, but I don’t think they have exhausted the potential to serve the Republic of Armenia, people and state and if they have readiness and interest, we, of course, will discuss the issue,” the head of the government said.
He stressed that the high-ranking state officials are the ones to show with their own example the significance of keeping the anti-epidemic rules.
“But unfortunately we see cases when it is not so. There cannot be a situation when the actions of high-ranking state official contradict the public messages of the prime minister. There just cannot be a situation that the high-ranking state official’s actions contradict to what the prime minister says and it would not be followed by concrete action. It is out of human, personal relations. It does not mean anything else, it means a clear demand that rules must be followed. Let us register it clearly,” the head of the government said.