Ջալալ Հարությունյանը վերանշանակվել է ՊԲ հրամանատար. Արցախի նախագահի նոր նշանակումները
Գեներալ-մայոր Ջալալ Անատոլիի Հարությունյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար-պաշտպանության բանակի հրամանատար:
Արայիկ Միքայելի Բաղրյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար:
Երկրի ղեկավարը հաստատել է կառավարության որոշումներ, որոնց համաձայն՝ Գագիկ Մարտիրոսյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության Շահումյանի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ: Արցախի Հանրապետության Շահումյանի շրջանի վարչակազմի ղեկավար է նշանակվել Հայկ Պետրոսյանը:
Նախագահի նույն օրվա հրամանագրերով՝ գեներալ-մայոր Արմեն Անդրանիկի Աբրահամյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալի պաշտոնից և արձակվել ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայությունից՝ երկարամյա ծառայության կենսաթոշակի անցնելու կապակցությամբ։
Գնդապետ Մհեր Սերգեյի Հայրիյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ։
Արթուր Ալեքսանդրի Աղաբեկյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի գլխավոր խորհրդական:
Ազատուհի Սիմոնի Սիմոնյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի խորհրդական - Արցախի Հանրապետության Նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ՝ Սփյուռքի հարցերով:
Լիլիթ Մարատի Հակոբջանյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի խորհրդական՝ առողջապահության հարցերով։
Արայիկ Հարությունյանը հաստատել է նաեւ կառավարության որոշում Գագիկ Մարտիրոսյանին ԱՀ էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալի պաշտոնում նշանակելու մասին:

Jalal Harutyunyan reappointed in post of Artsakh Defense Minister
Major-general Jalal Harutyunyan has been appointed Artsakh Republic Defense minister-commander of the Defense Army.
Arayik Baghryan has been appointed acting minister of Healthcare of the Artsakh Republic.
The Head of the State approved the Government's decisions, according to which Gagik Martirosyan has been released from the position of head of the Artsakh Republic Shahoumyan regional administration in connection with assuming a new position. Hayk Petrosyan has been appointed head of the Shahoumyan regional administration.
According to other Presidential decrees signed on the same day, major-general Armen Abrahamyan has been released from the position of deputy director of the Artsakh Republic National Security Service and separated from the service in the National Security Organs for retiring on a pension after a long-term service.
Colonel Mher Hayriyan has been appointed deputy director of the Artsakh Republic National Security Service.
Arthur Aghabekyan has been appointed chief adviser to the Artsakh Republic President.
Azatouhi Simonyan has been appointed adviser to the Artsakh Republic President - Artsakh Republic President's representative at large on the Diaspora issues.
Lilit Hakobjanyan has been appointed healthcare adviser to the Artsakh Republic President.
Arayik Harutyunyan also approved the Government's decision on appointing Gagik Martirosyan Artsakh Republic deputy minister of Economy and Industrial Infrastructures.