Ջալալ Հարությունյանը վերանշանակվել է ՊԲ հրամանատար. Արցախի նախագահի նոր նշանակումները
Գեներալ-մայոր Ջալալ Անատոլիի Հարությունյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար-պաշտպանության բանակի հրամանատար:
Արայիկ Միքայելի Բաղրյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար:
Երկրի ղեկավարը հաստատել է կառավարության որոշումներ, որոնց համաձայն՝ Գագիկ Մարտիրոսյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության Շահումյանի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ: Արցախի Հանրապետության Շահումյանի շրջանի վարչակազմի ղեկավար է նշանակվել Հայկ Պետրոսյանը:
Նախագահի նույն օրվա հրամանագրերով՝ գեներալ-մայոր Արմեն Անդրանիկի Աբրահամյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալի պաշտոնից և արձակվել ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայությունից՝ երկարամյա ծառայության կենսաթոշակի անցնելու կապակցությամբ։
Գնդապետ Մհեր Սերգեյի Հայրիյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ։
Արթուր Ալեքսանդրի Աղաբեկյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի գլխավոր խորհրդական:
Ազատուհի Սիմոնի Սիմոնյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի խորհրդական - Արցախի Հանրապետության Նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ՝ Սփյուռքի հարցերով:
Լիլիթ Մարատի Հակոբջանյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի խորհրդական՝ առողջապահության հարցերով։
Արայիկ Հարությունյանը հաստատել է նաեւ կառավարության որոշում Գագիկ Մարտիրոսյանին ԱՀ էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալի պաշտոնում նշանակելու մասին:

Джалал Арутюнян назначен министром обороны – президент Арцаха произвел новые назначения
Генерал-майор Джалал Арутюнян назначен министром обороны Республики Арцах – командующим Армии обороны.
Араик Багирян назначен исполняющим обязанности министра здравоохранения Республики Арцах.
Глава государства утвердил решения правительства, согласно которым Гагик Мартиросян освобожден от должности руководителя администрации Шаумяновского района Республики Арцах в связи с переходом на другую работу. Руководителем администрации Шаумяновского района назначен Айк Петросян.
Согласно указам президента, подписанным в тот же день, генерал – майор Армен Абрамян освобожден от должности заместителя директора Службы национальной безопасности Республики Арцах и уволен со службы в органах национальной безопасности в связи с переходом на пенсию по выслуге лет.
Полковник Мгер Айриян назначен заместителем директора Службы национальной безопасности Республики Арцах.
Артур Агабекян назначен главным советником Президента Республики Арцах.
Азатуи Симонян назначена советником президента Республики Арцах – представителем президента по особым поручениям по вопросам Диаспоры.
Лилит Акопджанян назначена советником президента Республики Арцах по вопросам здравоохранения.
Араик Арутюнян утвердил также решение правительства о назначении Гагика Мартиросяна на должность заместителя министра экономики и производственных инфраструктур.