Քաղաքական շրջանակները, որոնք շահագրգռված են կորոնավիրուսի տարածմամբ, համավարակի ավարտի հետ ավարտվելու են. Վարչապետ (Տեսանյութ)
08/06/2020 18:47
Ակնհայտ է, որ կորոնավիրուսի հետ կապված շահարկումները շատ են, ես հանգիստ եմ վերաբերվում դրանց, քննադատություններին էլ ուշադիր հետևում ենք, պարետատան նիստից հետո ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Քննադատությունների համատեքստում քննում և վերաքննում ենք մեր գործողությունները։ Բայց կարող եմ արձանագրել, որ Հայաստանում կորոնավիրուսի համավարակի հետ կապված շատ հատկանշանական իրավիճակ է արձանագրվել, և Հայաստանում դաշտը կարելի է բաժանել երկու մասի. մարդիկ, ովքեր շահագրգռված են, որ վարակը տարածվի և հնարավորինս վատ ընթացք ստանա։ Դրանք հայտնի քաղաքական շրջանակներն են։ Բայց ես ուզում եմ ասել, որ այդ քաղաքական շրջանակները կորոնավիրուսի համավարակի ավարտի հետ ավարտվելու են։ Այսինքն, նրանք ավարտված են, բայց էդքան էլ լավ չեն հասկանում, որ ավարտված են։
Նրանք, ովքեր լավ չեն հասկանում և հասկանալու հետ կապված օբյեկտիվ, բնածին պրոբլեմներ ունեն, մենք նրանց տեսանելի և հասկանալի կերպով կբացատրենք և էս անգամ, համոզված եղեք, նրանք ցկյանս կհասկանան և այլևս չեն փորձի քիթները խոթել այնտեղ, որտեղ իրենց տեղը չի։ Մենք բոլորս գիտենք, թե որն է նրանց արժանի տեղը և, համոզված եղեք, բոլորը կհայտնվեն իրենց արժանի տեղերում։ ՀՀ ժողովրդի վստահությունը վայելող կառավարության նկատմամբ սաբոտաժային քայլերը արժանանալու են գնահատականի և գնահատականի հեղինակներն արժանանալու են շատ կոնկրետ քաղաքական ճակատագրերի։ Նրանք նետվելու են Հայաստանի քաղաքական պատմության աղբանոցը, նրանք այնտեղ են դե ֆակտո և այնտեղ լինելու փաստը դե յուրե կարձանագրվի շատ շուտով», - հայտարարեց վարչապետը։

Конец заинтересованных в распространении вируса политических кругов наступит вместе с концом эпидемии – Никол Пашинян
08/06/2020 19:35
Очевидно, что вокруг коронавируса много спекуляции, я спокойно отношусь к ним и внимательно слежу за критикой, заявил сегодня на брифинге после заседания комендатуры премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«В контексте этой критики обсуждаются и рассматривают наши действия. Но могу констатировать, что в связи с коронавирусом в Армении создалась довольно характерная ситуация и поле можно разделить на две части: люди, которые заинтересованы в распространении инфекции и в негативном процессе. Это известные политические круги. Но я хочу сказать, что этим политическим кругам придет конец вместе с концом эпидемии коронавируса. То есть, им уже пришел конец, но не очень хорошо осознают это.
Тем, кто плохо понимает и имеет объективные, врожденные проблемы с пониманием, мы наглядно и понятно объясним и в этот раз, будьте уверены, они поймут раз и навсегда и не будут больше пытаться совать свой нос туда, где им не место. Мы все знаем, где их достойное место и, будьте уверены, они окажутся там. Саботажу против заслуживающего доверие народа правительства будет дана оценка, а авторы удостоятся очень конкретной политической судьбы. Они будут выброшены на свалку политической истории Армении, они уже там де-факто и вскоре будет констатирован факт их нахождения там де-юре», - заявил премьер-министр.