Արտակ Դավթյանի որդու հարսանիքը երեկ դադարեցվել է. Ոստիկանությունն արձանագրություն է կազմել
Երեկ ոստիկանությունն այցելել է ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանի՝ Բագրևանդում գտնվող առանձնատուն, որտեղ տեղի էր ունենում նրա որդու հարսանիքը։
«Ոստիկանության ծառայողներն այցելել են, նախազգուշացրել ու համապատասխան արձանագրություն կազմել։ Միջոցառումը դադարեցվել է», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Ոստիկանության հասարակայնության ու լրատվության բաժնի պետ Աշոտ Ահարոնյանը:
Նշենք՝ մամուլում հրապարակումներ եղան, թե ոստիկանության հետ, վարչապետի հորդորով, Դավթյանի տուն է գնացել նաև փոխվարչապետ, պարետ Տիգրան Ավինյանը։
Նրա խոսնակը, սակայն, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց, թե լուրն իրականությանը չի համապատասխանում։
Դեպքին արձագանքել էր նաև Արտակ Դավթյանը։
Սկզբում ՀՀ ԶՈւ ԳՇ վարչական ապարատի տեղեկատվական բաժնի պետ, գնդապետ Սամվել Ասատրյանի տարածած գրառումն այսպիսին էր.
«Օրենքի առաջ բոլորն են հավասար, և եթե ես որևէ խախտում եմ արել, կկրեմ դրանից բխող պատասխանատվությունը: Իհարկե, ըստ իս, խախտում չի եղել, բայց թող դա պարզեն համապատասխան մարմինները: Պարզապես ուզում եմ հիշեցնել՝ բոլորն ունեն անձնական կյանքի իրավունք: Հորդորում եմ որոշ մարդկանց, լրատվամիջոցների չմտնել իմ և իմ ընտանիքի անձնական տարածք և փորձ չանել ինձ ներառել քաղաքական խաղերի մեջ»:
Այնուհետև գրառումը փոփոխվեց. «Բոլորն ունեն անձնական կյանքի իրավունք: Հորդորում եմ որոշ մարդկանց, լրատվամիջոցների չմտնել իմ և իմ ընտանիքի անձնական տարածք»:

Свадьба сына Артака Давтяна вчера была прекращена, полиция составила протокол
Полиция вчера побывала в доме начальника Генштаба Вооруженных сил Армении, генерал-лейтенанта Артака Давтяна в квартале Багреван, где проходила свадьба его сына.
«Сотрудники полиции побывали там, предупредили и составили соответствующий протокол. Мероприятие было прекращено», - сказал в беседе с корреспондентом Aysor.am начальник управления по связям с общественностью и информации полиции Ашот Агаронян.
Отметим, что в СМИ были публикации о том, что по поручению премьер-министра, вице-премьер, комендант Тигран Авинян в сопровождении полицейских посетил вчера дом начальника Генштаба Вооруженных сил Армении Артак Давтяна.
Однако его пресс-секретарь заявил сегодня корреспонденту Aysor.am, что эти сведения не соответствуют действительности.
Артак Давтян также обратился к этому случаю. Вначале начальник информационного отдела административного аппарата Генштаба ВС, полковник Самвел Асатрян опубликовал запись, в которой говорилось: «Перед законом все равны и если я допустил нарушение, то понесу вытекающую из этого ответственность. Конечно, на мой взгляд, нарушения не было, но пусть это выяснят соответствующие органы. Просто хочу напомнить: у всех есть право на личную жизнь. Призываю некоторых людей, средства массовой информации не вмешиваться в личное пространство моей семьи и не пытаться втянуть меня в политические игры».
Затем запись была изменена: «Призываю некоторых людей, средства массовой информации не вмешиваться в мое личное пространство и жизнь моей семьи».