Արտակ Դավթյանի որդու հարսանիքը երեկ դադարեցվել է. Ոստիկանությունն արձանագրություն է կազմել
Երեկ ոստիկանությունն այցելել է ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանի՝ Բագրևանդում գտնվող առանձնատուն, որտեղ տեղի էր ունենում նրա որդու հարսանիքը։
«Ոստիկանության ծառայողներն այցելել են, նախազգուշացրել ու համապատասխան արձանագրություն կազմել։ Միջոցառումը դադարեցվել է», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Ոստիկանության հասարակայնության ու լրատվության բաժնի պետ Աշոտ Ահարոնյանը:
Նշենք՝ մամուլում հրապարակումներ եղան, թե ոստիկանության հետ, վարչապետի հորդորով, Դավթյանի տուն է գնացել նաև փոխվարչապետ, պարետ Տիգրան Ավինյանը։
Նրա խոսնակը, սակայն, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց, թե լուրն իրականությանը չի համապատասխանում։
Դեպքին արձագանքել էր նաև Արտակ Դավթյանը։
Սկզբում ՀՀ ԶՈւ ԳՇ վարչական ապարատի տեղեկատվական բաժնի պետ, գնդապետ Սամվել Ասատրյանի տարածած գրառումն այսպիսին էր.
«Օրենքի առաջ բոլորն են հավասար, և եթե ես որևէ խախտում եմ արել, կկրեմ դրանից բխող պատասխանատվությունը: Իհարկե, ըստ իս, խախտում չի եղել, բայց թող դա պարզեն համապատասխան մարմինները: Պարզապես ուզում եմ հիշեցնել՝ բոլորն ունեն անձնական կյանքի իրավունք: Հորդորում եմ որոշ մարդկանց, լրատվամիջոցների չմտնել իմ և իմ ընտանիքի անձնական տարածք և փորձ չանել ինձ ներառել քաղաքական խաղերի մեջ»:
Այնուհետև գրառումը փոփոխվեց. «Բոլորն ունեն անձնական կյանքի իրավունք: Հորդորում եմ որոշ մարդկանց, լրատվամիջոցների չմտնել իմ և իմ ընտանիքի անձնական տարածք»:

Wedding of the son of chief of Staff of Armenia’s Armed Forces stopped, police protocol formed
The police officers visited yesterday the mansion of the Chief of Staff of the Armed Forces of Armenia Artak Davtyan in Bagrevand where the wedding of his son was taking place.
“The police officers visited, warned and formed a corresponding protocol. The event was stopped,” head of the public service and media department of Police Ashot Aharonyan said, speaking to Aysor.am.
According to the media publications, deputy PM, commandant Tigran Avinyan too went to Davtyan’s department with the request of the PM.
Avinyan’s spokesperson though refuted the information speaking to Aysor.am.
Artak Davtyan referred to the incident saying that all are equal before law and if he made any violation he must bear the responsibility.
He also stressed that each person has right to personal life and territory and urged not to involve him and his family into political games.
Later though he changed the post, “Each person has right to have personal life. I urge some people, media not to enter into my and my family’s personal territory.”