Սոբյանինը հայտարարել է հունիսի 9-ից Մոսկվայում ինքնամեկուսացման ռեժիմի և անցագրերի վերացման մասին
Հունիսի 9-ից Մոսկվայում չեղարկվում են ինքնամեկուսացման ռեժիմն ու անցագրային վերահսկողությունը: Այս մասին Twitter-ի իր բլոգում գրել է քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը:
Ըստ նրա՝ դրա հետ մեկտեղ չեղյալ է հայտարարվում նաև զբոսանքների ժամանակացույցը: Նա նշել է, որ իրականում Մոսկվան վերադառնում է կյանքի սովորական ռիթմին, և բոլոր հիմնական սահմանափակումները կվերացվեն մեկ ամսվա ընթացքում:
Սոբյանինը բացատրել է, որ քաղաքի բնակիչները, ներառյալ 65 տարեկանից բարձր մարդիկ, որոնք տառապում են քրոնիկ հիվանդություններով, կարող են դուրս գալ առանց սահմանափակումների և այցելել հասարակական վայրեր:

Собянин объявил об отмене самоизоляции и пропусков в Москве с 9 июня
Самоизоляция и пропускной режим отменяются в Москве с 9 июня. Об этом написал мэр столицы Сергей Собянин в своём блоге. По его словам, вместе с этим отменяется и график прогулок. Он отметил, что фактически Москва возвращается к обычному ритму жизни и все основные ограничения будут сняты в течение месяца.
«Уже с завтрашнего дня — 9 июня 2020 года — отменяются самоизоляция и пропускной режим», — сказал Собянин.
Он пояснил, что жители города, включая лиц старше 65 лет и страдающих хроническими заболеваниями, могут без ограничений выходить на улицу и посещать общественные места.