Քաղաքական շրջանակները, որոնք շահագրգռված են կորոնավիրուսի տարածմամբ, համավարակի ավարտի հետ ավարտվելու են. Վարչապետ (Տեսանյութ)
08/06/2020 18:47
Ակնհայտ է, որ կորոնավիրուսի հետ կապված շահարկումները շատ են, ես հանգիստ եմ վերաբերվում դրանց, քննադատություններին էլ ուշադիր հետևում ենք, պարետատան նիստից հետո ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Քննադատությունների համատեքստում քննում և վերաքննում ենք մեր գործողությունները։ Բայց կարող եմ արձանագրել, որ Հայաստանում կորոնավիրուսի համավարակի հետ կապված շատ հատկանշանական իրավիճակ է արձանագրվել, և Հայաստանում դաշտը կարելի է բաժանել երկու մասի. մարդիկ, ովքեր շահագրգռված են, որ վարակը տարածվի և հնարավորինս վատ ընթացք ստանա։ Դրանք հայտնի քաղաքական շրջանակներն են։ Բայց ես ուզում եմ ասել, որ այդ քաղաքական շրջանակները կորոնավիրուսի համավարակի ավարտի հետ ավարտվելու են։ Այսինքն, նրանք ավարտված են, բայց էդքան էլ լավ չեն հասկանում, որ ավարտված են։
Նրանք, ովքեր լավ չեն հասկանում և հասկանալու հետ կապված օբյեկտիվ, բնածին պրոբլեմներ ունեն, մենք նրանց տեսանելի և հասկանալի կերպով կբացատրենք և էս անգամ, համոզված եղեք, նրանք ցկյանս կհասկանան և այլևս չեն փորձի քիթները խոթել այնտեղ, որտեղ իրենց տեղը չի։ Մենք բոլորս գիտենք, թե որն է նրանց արժանի տեղը և, համոզված եղեք, բոլորը կհայտնվեն իրենց արժանի տեղերում։ ՀՀ ժողովրդի վստահությունը վայելող կառավարության նկատմամբ սաբոտաժային քայլերը արժանանալու են գնահատականի և գնահատականի հեղինակներն արժանանալու են շատ կոնկրետ քաղաքական ճակատագրերի։ Նրանք նետվելու են Հայաստանի քաղաքական պատմության աղբանոցը, նրանք այնտեղ են դե ֆակտո և այնտեղ լինելու փաստը դե յուրե կարձանագրվի շատ շուտով», - հայտարարեց վարչապետը։

Political circles interested in spread of coronavirus will be over with the end of pandemic: Armenia’s PM
08/06/2020 19:11
The speculations relating to coronavirus are a lot, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said at the briefing after the session of the Commandant’s Office. He sees he treats them all calmly and attentively follows the criticism as well.
“In the pre-context of criticism we examine and re-examine our actions. But I can register that very remarkable situation has been recorded in Armenia relating to coronavirus pandemic and the field in Armenia may be divided into two parts – people who are really interested in mass spread of the virus and it having a really bad pace. These are well-known political circles. But I want to say that these political circles will be over together with the end of the coronavirus pandemic. I mean, they are already over but they do not understand that they are over,” the prime minister said.
“Those who do not understand it and have objective, innate problems, we will explain them visibly and comprehensively, and this time, be sure, they will understand it for the rest of their lives and will not try to poke their noses where they should not to,” he said, stressing that all know where the place they are worthy to be in is and soon they will be there.
“Sabotaging against the government that enjoys the trust of the Armenian people will get assessment and the addressees of this assessment will have very concrete political fate. They will be thrown into the trash of Armenia’s political history,” the PM said.