Վրաստանում տուգանելու են պանդեմիայի ժամանակահատվածում հարսանիքների և ոգեկոչման արարողությունների համար
09/06/2020 11:46
Վրաստանի խորհրդարանի իրավական հարցերի հանձնաժողովի ղեկավար Անրի Օհանաշվիլին խոսել է պանդեմիայի հետ կապված երկրում ներդրված նոր տուգանքների մասին: Այս մասին գրում է Взглд- ը:
Հաղորդվում է, որ Վրաստանի խորհրդարանն այս շաբաթ կողմ է քվեարկելու նոր տուգանքների: Այնուամենայնիվ, նախնական տեղեկությունների համաձայն, համաճարակի ընթացքում զանգվածային միջոցառումներ, ինչպիսիք են հարսանիքները և ոգեկոչման արարողությունները կազմակերպող անձինք, կտուգանվեն 2 000 լարիով (665 դոլար), իսկ իրավաբանական անձանց համար տուգանքը հինգ անգամ ավելի է:
Վրաստանում փակ հասարակական վայրում կամ տրանսպորտում առանց պաշտպանիչ դիմակի հայտնվելու համար հարկ կլինի նաև վճարել տուգանք մինչև 30 լարի (10 դոլար):

В Грузии будут штрафовать за свадьбы и поминки во время пандемии
Глава комитета парламента Грузии по юридическим вопросам Анри Оханашвили рассказал о новых штрафах, введенных в стране в связи с пандемией. Об этом, в понедельник, 8 июня, пишет Взгляд.
Сообщается, что парламент Грузии на этой неделе проголосует за новые объемы штрафов. Однако по предварительной информации физические лица в случае организации в период пандемии масштабных мероприятий, таких как свадеб и поминок, будут штрафоваться на 2000 лари (665 долларов), штраф для юридических лиц предусмотрен больше в пять раз.
За появление в закрытом общественном месте или в транспорте в Грузии без защитной маски также придется заплатить штраф до 30 лари (10 долларов).