ՍԴ-ն ծավալում է իր բնականոն գործունեություն և ոչ մեկի հույսից կախված չէ. Էդգար Ղազարյան
Կխնդրեի, որ բոլոր հրապարակային գործիչները Բարձր դատարանի մասին արտահայտվելիս լինեն զուսպ, հավասարակշռված և խուսափեն որևէ վիրավորական արտահայտությունից: Խոսքը վերաբերում է առավել ևս պատգամավորներին, որովհետև թե՛ պատգամավորները, թե՛ ԱԺ-ն ՍԴ դիմող սուբյեկտներ են հանդիսանում, ԱԺ ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ՍԴ աշխատակազմի ղեկավար Էդգար Ղազարյանը:
«ՍԴ-ն ծավալում է իր բնականոն գործունեություն և ոչ մեկի հույսից կախված չէ, իրականացնում է սահմանադրական արդարադատություն», - ասաց բանախոսը:
Նա միաժամանակ տեղեկացրեց, որ ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանը, նախապես հայտարարածի համաձայն, իր աշխատավարձը փոխանցել է Առողջապահության նախարարության կողմից բացված հատուկ, կորոնավիրուսի հետևանքները վերացնող հիմնադրամի հաշվեհամարին:
Ինչ վերաբերում է մյուս աշխատակիցներին, ապա վերջին երկու ամիսների ընթացքում նրանցից որևէ մեկը պարգևավճար չի ստացել:

Конституционный суд продолжает осуществлять нормальную деятельность – Эдгар Казарян
Попросил бы, чтобы все публичные деятели, во время своих высказываний о Высшем суде проявляли сдержанность и уравновешенность, избегали оскорбительных выражений. Речь касается особенно депутатов, поскольку и депутаты, и Национальное Собрание являются субъектами, которые обращаются в Конституционный суд, заявил сегодня на брифинге руководитель аппарата Конституционного суда Эдгар Казарян.
«Конституционный суд продолжает осуществлять свою нормальную деятельность и ни от кого не зависит. Конституционный суд осуществляет конституционное правосудие», - сказал Эдгар Казарян.
Он также сообщил, что председатель КС Грайр Товмасян, как было объявлено ранее, перечислил свою зарплату на открытый министерством здравоохранения специальный счет для борьбы с последствиями коронавируса.