ԱՄՆ-ում մեկ օրում կորոնավիրուս է հայտնաբերվել 17.2 հազար մարդու մոտ
ԱՄՆ-ում կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի թիվը մեկ օրում ավելացել է 17,2 հազարով, մահացել է ավելի քան 480 մարդ, հայտնում է Ջոնս Հոփկինսի համալսարանը, որն ամփոփում է դաշնային և տեղական իշխանությունների, ինչպես նաև լրատվամիջոցների ու այլ բաց աղբյուրների տվյալները:
Համալսարանի տվյալներով՝ անցած օրվա ընթացքում Միացյալ Նահանգներում բժիշկները գրանցել են կորոնավիրուսային վարակի 17 250 և մահվան 482 դեպք:
Ըստ Ջոնս Հոփկինսի համալսարանի տվյալների՝ Միացյալ Նահանգներում ամբողջ ընթացքում վարակվել է 1 961 185 մարդ, մահացել է ավելի քան 111 հազար հիվանդ:
Աշխարհում կորոնավիրուսով վարակված է ընդհանուր առմամբ 7 138 885 մարդ: Ապաքինվել է ավելի քան 3,3 միլիոն մարդ, մահացել է ավելի քան 406 հազար պացիենտ:

В США за сутки выявили 17,2 тысячи случаев заражения коронавирусом
Количество случаев заражения коронавирусом нового типа в США увеличилось на 17,2 тысячи за сутки, скончались более 480 человек, сообщает университет Джонса Хопкинса, который суммирует данные федеральных и местных властей, а также СМИ и других открытых источников.
По данным университета, за последние сутки медики в США зарегистрировали 17 250 новых случаев заражения коронавирусом и 482 летальных исхода.
По информации университета Джонса Хопкинса за все время в Соединенных Штатах коронавирусом заразились 1 961 185 человек, скончались более 111 тысяч пациентов с коронавирусом.
Общее число зараженных коронавирусом в мире составляет, по последним данным университета Хопкинса, 7 138 885 человек. Выздоровели в мире свыше 3,3 миллиона, более 406 тысяч человек умерли.