Դատավոր ընտրվելու պահից ՍԴ նախագահի կյանքում չի եղել թեկուզ մեկ դրվագ, երբ նա զբաղվել է քաղաքական գործունեությամբ. Ղազարյան
09/06/2020 17:03
ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի կենսագրությունն իր առավելություններից է, իր դրական կողմերից մեկը, որովհետև ՍԴ նախագահը պետք է լիներ գիտելիքներով հարուստ և փորձառու մարդ, ԱԺ ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ՍԴ աշխատակազմի ղեկավար Էդգար Ղազարյանը:
«Հրայր Թովմասյանը մեր երկրում լավագույն իրավաբաներից մեկն է, ՀՀ և Արցախի Սահմանադրությունների տեքստերի համահեղինակներից մեկը, մի շարք ֆունդամենտալ սահմանադրական օրենքների հեղիակ և համահեղինակ: Դա նրա անցյալն, ակտիվն ու կենսագրությունն է, ինչն ուժեղացնում է նրա դիրքերը՝ որպես փորձառու գործչի:
Բայց դատավոր ընտրվելու պահից ես բացառում եմ, որ որևէ մեկին հաջողվի առանձնացնել նրա կյանքում թեկուզ մեկ դրվագ, երբ նա զբաղվել է քաղաքական գործունեությամբ», - ասաց Էդգար Ղազարյանը:

С момента избрания судьей, Грайр Товмасян никогда не занимался политической деятельностью – Эдгар Казарян
09/06/2020 18:43
Биография председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна является одним из его преимуществ и положительных сторон, поскольку должность председателя КС должен занимать человек, обладающий большими знаниями и богатым опытом, заявил сегодня на брифинге руководитель аппарата Конституционного суда Эдгар Казарян.
«Грайр Товмасян – один из лучших юристов нашей страны, один из соавторов текстов Конституций Армении и Республики Арцах, автор и соавтор ряда функциональных конституционных законов. Это – его прошлое, актив и биография, что делает сильнее его позиции как опытного деятеля.
Однако я исключаю, чтобы с момента избрания судьей кому-то удалось отметить в его жизни эпизод, когда он занимался политической деятельностью», - сказал Эдгар Казарян.