Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը կրկին հետաձգվել է
Կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված` ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ու մյուսների գործով հունիսի 9-ին նշանակված դատական նիստը, ըստ դատարանից ստացված տեղեկատվության, հետաձգվելու է, հայտնում են Քոչարյանի փաստաբանական թիմից։
Հիշեցնենք՝ դատական նախորդ նիստը, որը մայիսի 26-ին էր, կրկին հետաձգվել էր։
Դատավոր Աննա Դանիբեկյանը տեղեկացրել էր, որ «Իզմիրլյան» ԲԿ-ից ստացվել է տեղեկանք այն մասին, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, ելնելով առողջական վիճակից, գտնվում է ստացիոնար բուժման մեջ և չի կարող ներկայանալ այսօրվա նիստին։
Սեյրան Օհանյանի փաստաբան Ինեսա Պետրոսյանի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսի վարակը։ Նա և իր ամուսինը՝ Կարեն Մեժլումյանը, չեն կարող ներկայանալ դատական նիստին։
Բացի այդ, Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը միջնորդել էր հետաձգել դատական նիստերը՝ հաշվի առնելով երկրում առկա համաճարակային իրավիճակը։

Судебное заседание по делу Роберта Кочаряна и других снова отложено
Из-за пандемии нового коронавируса назначенное на 9 июня судебное заседание по делу о предполагаемом свержении конституционного строя, согласно полученной из суда информации, будет отложено, сообщает команда адвокатов второго президента Армении Роберта Кочаряна.
Напомним, назначенное на 26 мая заседание также было отложено.
Судья Анна Данибекян сообщила, что из МЦ «Измирлян» была получена справка о том, что второй президент Армении Роберт Кочарян, исходя из состояния здоровья, находится на стационарном лечении и не может явиться на сегодняшнее заседание.
У адвоката Сейрана Оганяна Инессы Петросян подтвержден коронавирус. Она и ее муж Карен Межлумян не могут явиться на судебное заседание.
Кроме того, адвокат Армена Геворкяна Эрик Алексанян ходатайствовал отложить судебные заседания с учетом эпидемиологической ситуации в стране.