ԱՄՆ-ում COVID-19-ից կարող է մահանալ 145 հազար մարդ
Մինչև 2020 թվականի օգոստոս Միացյալ Նահանգներում կորոնավիրուսից մահացության թիվը կարող է գերազանցել 145 հազարը, հայտնում է «Интерфакс»-ը՝ հղում անելով Վաշինգտոնյան համալսարանի մասնագետներին:
Նոր կանխատեսում է արվել՝ հիմնվելով երկրում վարակի տարածման դինամիկային: Նույն ժամանակահատվածի համար նախորդ կանխատեսում էր  5 հազար մահով պակաս, քան ներկայում կանխատեսվում է:
Ըստ պաշտոնական տվյալների, այսօրվա դրությամբ Միացյալ Նահանգներում կորոնավիրուսից մահացել է 110 932 մարդ: Ընդհանուր առմամբ, երկրում գրանցվել է վարակվածության ավելի քան 1,95 միլիոն դեպք:

В США к августу от COVID-19 могут погибнуть 145 тысяч человек
Смертность от коронавируса в США к августу 2020 года может превысить 145 тыс. человек, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на прогноз специалистов Вашингтонского университета.
Новый прогноз был составлен на основе динамики распространения инфекции в стране. Предыдущая оценка на этот же период предсказывала на 5 тыс. летальных исходов меньше, чем прогнозируется в настоящее время.
По официальным данным, от коронавируса в США на сегодняшний день погибли 110 932 человека. Всего в стране зафиксировано более 1,95 млн случаев заражения инфекцией.