Զելենսկին հայտարարել է, որ ազգին աջակցելու համար ցանկանում էր կորոնավիրուսով վարակվել
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ չի վախենում կորոնավիրուսից և նույնիսկ ցանկանում էր հատուկ վարակվել, որպեսզի իր օրինակով ցույց տա ուկրաինացիներին, թե ինչպես է իրեն զգում վարակված մարդը:
«Ես ցանկանում էի ինքս անցնել այս փուլը, որպեսզի մարդկանց համար ավելի հեշտ լինի: Ես մերոնց առաջարկեցի՝ եկեք հիվանդանամ, անմիջապես մեկուսացրեք ինձ Բանկովոյում: Ես դրա միջով նորմալ կանցնեմ», - ասել է նա «Ուկրաինսկայա պրավդա»-ին տված հարցազրույցում:
Վերջին տվյալների համաձայն՝ Ուկրաինայում գրանցվել է COVID-19 վարակի 27 856 դեպք: Ապաքինվել է 12 412 մարդ, մահացել՝ 810-ը:

Зеленский заявил, что хотел заразиться коронавирусом для поддержки народа
Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что не боится коронавируса, и даже хотел специально заразиться им, чтобы своим примером показать украинцам, каково перенести эту болезнь.
"Я хотел на себе пройти этот этап. Чтобы людям было легче. Когда был у нас момент депрессии, мы собрались. Я предложил нашим: "Давайте, я заболею, сразу меня изолируем на Банковой. И проживу это нормально", - сказал он в интервью "Украинской правде" во время поездки в Хмельницкую область 3-4 июня.
По последним данным, на Украине были зарегистрированы 27 856 случаев COVID-19. Выздоровели 12 412 человек, умерли 810 пациентов.