Շատ թույլ հույսեր կան, որ կորոնավիրուսային իրավիճակի որոշակի կայունացում ունենք. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
09/06/2020 18:21
Հայաստանում կորոնավիրուսային վիճակը շարունակում է մնալ լարված, բայց, այնուամենայնիվ, շատ թույլ հույսեր են ի հայտ գալիս, որ իրավիճակի որոշակի կայունացում ունենք, ճեպազրուցի ժամանակ ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Բայց այս հանգամանքը մեզ ոչ թե պետք է թուլացնի, այլ ավելի բարձրացնի մեր զգոնությունը: Մեր բանաձևը կրկին մնում է մեկը՝ մեզնից յուրաքանչյուրի պատասխանատվության մեծացումը», - նշեց նա՝ կրկին շեշտելով դիմակ կրելու, ձեռքերն ախտահանելու և սոցիալական հեռավորություն պահպանելու կարևորությունը:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծեց՝ հարսանիքներ կամ հուղարկավորություններ ունեցող ընտանիքները պետք է համագործակցեն ոստիկանության և ՏԻՄ հետ՝ ստեղծված իրավիճակում հասնելու հակահամաճարակային կանոների պահպանման արդյունավետությանը:

Появились очень слабые надежды, что ситуация с коронавирусом немного стабилизировалась – Никол Пашинян
09/06/2020 19:13
Ситуация с коронавирусом продолжает оставаться в Армении напряженной, однако тем не менее, появились очень слабые надежды, что ситуация немного стабилизировалась, заявил сегодня после заседания комендатуры премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Но это обстоятельство не должно нас расслаблять. Наоборот, мы должны повысить нашу бдительность. Наша формула продолжается оставаться прежней – возрастает ответственность каждого из нас», - сказал Никол Пашинян, отметив необходимость ношения масок, дезинфекции рук и соблюдения социальной дистанции.
Он подчеркнул, что семьи, которым необходимо организовать церемонию похорон или свадьбу, должны сотрудничать с полицией и органами местного самоуправления, чтобы достичь в создавшейся ситуации эффективности соблюдения противоэпидемиологических правил.