Հայաստանում ոչ միայն առողջապահական կորոնավիուս է տարածվում, այլև քաղաքական․ Փաշինյան (Տեսանյութ)
Դաշնակցության ներկայացուցիները նույն հռետորիկայով կառավարության հրաժարականի ենթատեքստով խոսում էին 2018 թվականի ամռանը, երբ կառավարության ձևավորումից մեկ-երկու ամիս էր անցել, պարետատան նիստից հետո ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այնպիսի տպավորության է, որ Հայաստանում ոչ միայն առողջապահական կորոնավիուս է տարածվում, այլև քաղաքական, որն ի տարբերություն առողջապահական կորոնավիրուսի՝ կբերի բոլոր այդպիսի բացիլի հատկանիշ ունեցող քաղաքական և հասարական ուժերի քաղաքական իմաստով մահվան։ Կտեսնեք, որ այդ քաղաքական ուժերն ամբողջությամբ դուրս կմղվեն Հայաստանի քաղաքական-հասարակական կյանքից, որովհետև այս օրերին իրենց գործունեությամբ կառուցում են իրենց քաղաքական գերեզմանաքարը», - ասաց նա։
Փաշինյանն ընդգծեց՝ թեև որոշ ուժեր պնդում են, որ երբ հրամանատարը պատերազմի ժամանակ ձախողվում է, պետք է հրաժարական տա և հեռանա, մինչդեռ կառավարությունը չի ձախողվել կորոնավիրուսի դեմ պայքարում։
«Հայաստանն ավելի լավ ցուցանիշներ ունի, քան աշխարհի ամենազարգացած երկրները, և չեմ տեսնում, որ աշխարհի լավ զարգացած երկրներում քաղաքական բացիլը տարածվի այնպես, ինչպես ՀՀ-ում», - ասաց նա։
Փաշինյանն ընդգծեց, եթե պատերազմական տրամաբանության շրջանականում ամեն բան դիտարկվի, ապա խուճապ ու սխալ տեղեկատվության տարածողներին դատում են ռազմական և պատերազմական իրավիճակին համապատասախան։

Not only health-related coronavirus is spread in Armenia but political one too: Armenia’s PM
Representatives of ARF-D were speaking with the same rhetoric about government’s resignation in summer 2018 when just 1-2 months passed from the formation of the government, Armenia’s PM Nikol Pashinyan said after the commandant’s office session today.
“An impression is that not only health-related coronavirus is being spread in Armenia but political as well, which though unlike the health-related coronavirus will result in the political death of infected political and non-governmental forces,” the head of the government said.
“You will see that these political forces will be fully dropped out of Armenia’s social-political life because during these days they are building their political tombs with their actions,” he said.
Pashinyan stressed that though some forces claim that when commander fails during the war he must resign and leave, but the government has not failed the fight against coronavirus.
“Armenia has better figures than the most developed countries of the world, and I don’t see the political bacillus spread in the well-developed countries in a way they do in Armenia,” the head of the government stressed.
Pashinyan stressed that if to view everything in the war logic, those spreading panic and misinformation are being punished in accordance with the same situation.