Ճիշտ ռազմավարության դեպքում աշնանը կամ ձմռանը կունենանք որոշակի իմունիտետային պարիսպ․ Փաշինյան (Տեսանյութ)
10/06/2020 19:07
Ծայրահեղ ճիշտ եմ համարում մեր որդեգրած քաղաքականությունը՝ սովորել ապրել կորոնավիրուսի հետ զուգահեռ, պարետատան նիստից հետո ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Բոլոր երկրները նույն պրոբլեմի միջով անցնելու են, քանի դեռ պատվաստանյութ չի հայտնաբերվել։ Եթե այս կանխավարկածից ելնենք, հիմա նույնիսկ եթե զրո կորոնավիրուսի դեպք ունենք, քանի դեռ աշխարհում կա կորոնավիրուս, երբ մենք բացվենք այն ներթափանցելու է, և այդ ժամանակ մենք կարող ենք լինել ավելի անպաշտպան։ Այս մարտավարութամբ մենք ոչ միայն շանս ունենք ամբողջությամբ կառավարելի պահել իրավիճակն, այլև ավելի պարտրաստված կլինենք աշնան, ձմռան և գարնան հնարավոր բռնկումներին», - ասաց նա։
Փաշինյանն ընդգծեց՝ ճիշտ ռազմավարության դեպքում աշնանը կամ ձմռանը կունենանք որոշակի իմունիտետային պարիսպ, որը հանրապետությունը վարակի նկատմամբ կդարձնի ավելի պաշտպանված։

В случае правильной стратегии осенью или зимой в стране будет выработан иммунный барьер – Никол Пашинян
10/06/2020 19:50
Считаю проводимую правительством политику очень правильной – мы должны научиться жить параллельно с коронавирусом, заявил сегодня на брифинге после заседании комендатуры премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Всем странам придется столкнуться с этой проблемой, поскольку вакцина пока не найдена. Если даже сейчас мы будем иметь нулевое количество случаев заражения, то когда откроемся, коронавирус проникнет в страну, и тогда мы будем более незащищенными. С такой тактикой у нас не только есть шанс держать под полным контролем ситуацию, но и быть более подготовленным к возможным вспышкам коронавируса осенью, зимой и весной», - сказал Никол Пашинян.
Он подчеркнул, что в случае правильной стратегии осенью или зимой в стране будет выработан иммунный барьер, который сделает страну более защищенной к вирусу.