Ամեն ինչ անելու եմ, որ մենք ունենանք սեփական ավիացիա․ Պապիկյան
Մենք շարունակում ենք լինել ՀՀ բոլոր ղեկավարների իրավահաջորդը և մեր երկրում տեղի ունեցած ցանկացած թերության պատասխանատուն դառնում ենք մենք, ԱԺ-ում հայտարարեց ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչպե՞ս է գնահատում քաղավիացիայի ոլորտը։
«Այն խնդիրները, որ այսօր արձանագրվել են, մեկ օրում տեղի չեն ունեցել, և ամենևին 2019 թվականի արգասիքը չեն։ Այս մասով մտահագություն կա, բայց ունենք այն, ինչ ունենք։ Մենք շարունակում ենք լինել ՀՀ բոլոր ղեկավարների իրավահաջորդը, և մեր երկրում տեղի ունեցած ցանկացած թերության պատասխանատուն դառնում ենք մենք։
Մեր նպատակն է ունենալ նախ տեղական փոխադրող, խոսքը ՀՀ տեղական ավիացիային է վերաբերվում։ Ես դրա ջատագովն եմ և հետագայում ամեն ինչ անելու եմ, որ մենք ունենանք սեփական ավիացիա», - ասաց նախարարը։

Armenia to have own aviation: territorial administration and infrastructures minister
We continue being the successors of all the leaders of Armenia and are becoming those responsible for any flaws in the country, territorial administration and infrastructures minister Suren Papikyan said at the NA today asked how he assesses the situation in the aviation sector.
“The issues we have registered today did not occur in one day and are not the results of activity of 2019. We have concerns but we have what we have. We continue being the successors of all the leaders of Armenia and are becoming those responsible for any flaws in the country,” he said, stressing that their goal is to first have local carrier, Armenia’s local aviation.
“I am the advocate of it and in future I will do everything possible for Armenia to have own aviation,” the minister said.