Ամսական մոտ 10 մլն դիմակ ենք արտադրում․ նախատեսվում է կրկնապատկել արտադրական ծավալները․ Տավուշի մարզպետ
10/06/2020 14:43
Նախատեսվում է կրկնապատկել Տավուշի մարզում արտադրվող դիմակների ծավալը, խորհրդարանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Տավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանը։
«Ամսական մոտ 10 մլն դիմակ ենք արտադրում։ Շուտով Հայաստան կներկվեն ևս երկու հոսաքգծեր, որոնք կկրկնապատկեն արտադրական ծավալները», - ասաց մարզպետը։
Հիշեցնենք, որ մայիսից «Տավուշ տեքստիլ» ընկերությունը սկսել է պաշտպանիչ եռաշերտ դիմակների արտադրությունը։

Мы производим около 10 млн. масок в месяц, планируется удвоить объемы производства – губернатор Тавуша
10/06/2020 15:56
Планируется удвоить объемы производства защитных масок в Тавушской области, заявил в беседе с журналистами губернатор Тавушской области Айк Чобанян.
«Мы производим около 10 млн. масок в месяц. Вскоре в Армению будут импортированы две поточные линии, благодаря которым производственный объем удвоится», - отметил губернатор.