Լիտվան բժիշկների թիմ է գործուղում Հայաստան
Լիտվայի կառավարությունն այսօր հաստատել է կորոնավիրուսի դեմ մղվող պայքարի նպատակով բժիշկների թիմ Հայաստան գործուղելու կարևոր որոշումը։
«Հայաստանը շարունակում է ինտենսիվ պայքարը համաճարակի դեմ։ Լիտվան շարունակում է կանգնել մեր հայ գործընկերների կողքին։ Այսօր Լիտվայի կառավարությունը որոշել է բժիշկների թիմ և փորձագետներ ուղարկել Հայաստան՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարի նպատակով», - գրել է Լիտվայի արտաքին գործերի նախարարը։
Գրառումը նա ավարտել է հայերեն մեկ նախադասությամբ. «Միասին հաղթահարելու ենք ամեն փորձություն»։
Լիտվայում ՀՀ դեսպան Տիգրան Մկրտչյանը շնորհակալություն է հայտնել Լիտվայի կառավարությանը՝ գրելով, որ այդ որոշումը խիստ կարևոր էր և ժամանակին։

Lithuania to help Armenia combat COVID-19
Lithuanian government decided to send a medical team and experts to Armenia to help combat coronavirus.
“Armenia continues an intense fight against the pandemic. Lithuania continues standing by our Armenian friends. Today Lithuanian government decided to send a medical team and experts to Armenia to help combat coronavirus,” Lithuanian Foreign Minister Linas Linkevicius wrote.
He ended the post with a sentence in Armenia which read, “Together we will overcome any trial.”
Armenia’s ambassador to Lithuania Tigran Mkrtchyan thanked the Lithuanian government, stressing that this decision was extremely important and timely.