Արագածոտնի մարզում, ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրոսով վարակված 328 մարդ կա, առողջացել է 150-ը. Մարզպետ
10/06/2020 14:00
Արագածոտնի մարզում, ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրոսով վարակված 328 մարդ կա, առողջացել է 150-ը: Ունենք մահվան 5 դեպք, որից մեկը՝ կորոնավիրուսի հետևանքով, մյուս 4 վարակվածի մահը վրա է հասել այլ հիվանդությունների պատճառով, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արագածոտնի մարզպետ Դավիթ Գևորգյանը:
«Մնացած քաղաքացիները շարունակում են բուժվել, խոշոր օջախներ չունենք: Ի պատիվ մեր մարզի բնակիչների՝ նրանք էականորեն լավ են պահում պարետատն պահանջները: Նույն հարսանիքների ու թաղումների հետ կապված՝ նորմերը պահվում են: Ես ինքս լինում եմ համայնքներում, խնդրում մեր քաղաքացիներին՝ պահպանել կանոնները», - ասաց Դավիթ Գևորգյանը:

В Арагацотнской области в целом выявлено 328 случаев заражения коронавирусом, выздоровели 150 – губернатор
10/06/2020 15:33
В Арагацотнской области в целом зарегистрировано 328 случаев заражения коронавирусом, выздоровели 150. Число летальных исходов составляет 5, из них один случай смерти в результате коронавируса, остальные 4 – из-за других заболеваний, заявил сегодня в беседе с журналистами губернатор Арагацотнской области Давид Геворкян.
«Остальные граждане продолжают лечение, крупных очагов у нас нет. К чести жителей нашей области, они довольно хорошо соблюдают требования комендатуры. Что касается свадеб и похорон, то в этом случае также нормы соблюдаются. Я лично бываю в общинах, прошу наших граждан соблюдать правила», - сказал Давид Геворкян.