Առաջիկայում հասնելու ենք մեր պահանջին. Նիկոլ Փաշինյանը պետք է գնա, որովհետև նա ձախողվել է բոլոր ուղղություններով. Վանեցյան (Տեսանյութ)
11/06/2020 14:13
Երբ հունվարին առաջին անգամ ասացի, որ Նիկոլ Փաշինյանը պետք է հրաժարական տա, զարմանում էին՝ ինչու նման հայտարարություն արեցի, բայց ժամանակը ցույց տվեց, որ հիմա արդեն դրա մասին խոսում են գրեթե բոլորը, դա դարձել է մեր քաղաքացիների օրակարգային հարցերից մեկը։ Այս մասին Հրազդանում «Հայրենիք» կուսակցության գրասենյակի բացումից հետո կուսակիցների և լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Այդ օրակարգը պետք է ամրապնդվի, առաջ մղվի և դրա շուրջ պետք է լինի քաղաքական ուժերի համաձայնություն։ Պետք է լինի լայն կոնսոլիդացիա և պետք է նախանշենք մեր անելիքները։ Առաջիկայում մենք հասնելու ենք մեր պահանջին, որ Նիկոլ Փաշինյանը պետք է գնա, որովհետև նա ձախողվել է բոլոր ուղղություններով։ Կորոնավիրուսի դեմ պայքարն ուղիղ ցույց տվեց, որ իշխանությունները չեն կարողանում ճգնաժամային իրավիճակում կառավարել երկիրը», - ասաց Արթուր Վանեցյանը։
Նա ասաց՝ դեմ է, որ կորոնավիրուսը շահարկվի իշխանություններին քննադատելու համար, նշելով սակայն, որ կորոնավիրուսը ցույց տվեց, որ իշխանությունների համար այն «կատալիզատոր» էր։
«Մենք հասկացանք, որ արտակարգ իրավիճակներում երկիրը չի կարող կառավարվել», - ասաց կուսակցության նախագահը։
Վանեցյանի խոսքով՝ առաջիկայում կներկայացնեն կուսակցության տեսլականը, ինչպես են պատկերացնում երկրի զարգացումը։

Мы достигнем своего требования: Никол Пашинян должен уйти, поскольку потерпел фиаско по всем направлениям – Артур Ванецян
11/06/2020 15:26
«Когда в январе я впервые завил, что Никол Пашинян должен подать в отставку, все были удивлены, почему я сделал такое заявление, однако время показало, что сейчас об этом говорят почти все. Это стало одним из первоочередных вопросов наших граждан, общества», - об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами председатель партии «Родина» Артур Ванецян после церемонии открытия офиса партии в Раздане.
«Эта повестка должна стать сильнее, продвигаться и политические силы должны прийти к согласию вокруг этой повестки. Должна произойти широкая консолидация, и все мы должны обозначать наши действия. В ближайшее время мы достигнем нашего требования – Никол Пашинян должен уйти, поскольку он потерпел фиаско по всем направлениям. Борьба с коронавирусом продемонстрировала, что власти неспособны управлять страной в кризисных ситуациях», - сказал Артур Ванецян.
Он отметил, что выступает против того, чтобы эпидемия коронавируса использовалась для критики властей, однако коронавирус продемонстрировал возможности этой власти,  стал «катализатором» для властей.
«Мы поняли, что в экстремальных ситуациях страна не может управляться», - сказал председатель партии «Родина».
По словам Артура Ванецяна, в ближайшее время он представит видение партии «Родина», как партия представляет дальнейшее развитие страны.