Աշխարհում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացածների թիվը գերազանցել է 416 հազարը
Աշխարհում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացությունների թիվը հասել է 416 201-ի՝ մեկ օրում ավելանալով 4924-ով, վկայում են Ջոնս Հոփկինսի համալսարանի տվյալները:
Ընդհանուր առմամբ, համալսարանի տվյալներով՝ աշխարհում կա COVID-19-ով վարակված 7 360 239 մարդ, մեկ օրում վարակվածների թվի աճը կազմել է 121 628, ավելի քան 3.54 միլիոնը բուժվել է:
Համաձայն «Worldometer» պորտալի՝ վարակի տարածման սկզբից ի վեր կորոնավիրուս է հայտնաբերվել 7 458 921 մարդու մոտ, մահվան դեպքերի թիվը գերազանցել է 419 հազարը, ավելի քան 3,77 միլիոնը բուժվել է:

Число жертв коронавируса в мире превысило 416 тысяч человек
Число скончавшихся от связанных с коронавирусом заболеваний в мире на 8:00 четверга по московскому времени достигло 416 201 человека, увеличившись за сутки на 4 924, сообщил американский университет Джонса Хопкинса.
На утро среды показатель суточного роста смертности составлял 4 755 человек.
Всего в мире с начала пандемии, по данным университета, на 8:00 четверга насчитывалось 7 360 239 инфицированных COVID-19, рост составил 121 628 против 120 410 сутками ранее, излечились в общей сложности 3,54 млн человек.
По сообщению портала Worldometer, специализирующегося на статистике, связанной с важнейшими событиями в мире, коронавирусом с начала его распространения в мире заразились 7 млн 458 тыс. 921 человек, скончались 419 тыс., излечились 3,77 млн.