Ընդհատակյա հարսանիքները կարող են ողբերգություն դառնալ. Նիկոլ Փաշինյան
Հայաստանն օգնություն պատրաստվում է խնդրել միայն ու միայն ՀՀ քաղաքացիներից, պարետատան նիստից հետո ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Սիրելի հայրենակիցներ, օգնեք մեզ՝ օգնել ձեզ, եկեք իրար օգնենք, որ այս խնդիրը հաղթահարենք, դրա համար պետք է ճիշտ կրել դիմակ, ախտահանել ձեռքերն ու պահպանել սոցիալական հեռավորությունը», - ասաց նա։
Վարչապետը կոչ արեց չանել ընդհատակյա հարսանիքներ, որովհետև դրանք կարող են դառնալ ողբերգություն։
«Եթե այդ հարսանիքներում մեկ-երկու հոգի վարակվեն ու, Աստված չանի, մահ արձանագրվի, դա կարող է երջանկությունը վերածել դժբախտության», - ասաց նա։
Փաշինյանը նշեց՝ Հայաստանը կընդունի այն երկրների աջակցությունը, որոնք այս օրերին Հայաստանի նկատմամբ կանեն բարեկամական ժեստ:

Подпольные свадьбы могут стать трагедией – Никол Пашинян
Армения намерена просить помощь только у граждан Армении, заявил сегодня на брифинге после заседании комендатуры премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Дорогие соотечественники, помогите нам, помогите себе, давайте поможем друг другу, чтобы преодолеть эту проблему. Для этого нужно правильно носить маску, дезинфицировать руки и соблюдать социальную дистанцию», - сказал Никол Пашинян.
Премьер призвал не проводить подпольных свадеб, поскольку они могут стать трагедией.
«Если во время этих свадеб один-два человека заразятся, и не дай Бог, будет летальный исход, это может превратить счастье в несчастье», - сказал он.
Никол Пашинян отметил, что Армения примет помощь от тех стран, которые в эти дни проявят к Армении жест доброй воли.