Հոլիվուդի կինոստուդիաներն աշխատանքը վերսկսելու թույլտվություն են ստացել
Կալիֆոռնիայի իշխանությունները Հոլիվուդի կինոստուդիաներին թույլ են տվել վերսկսել աշխատանքը, որը դադարեցվել էր մի քանի ամիս առաջ SARS-CoV-2 կորոնավիրուսի տարածման պատճառով:
Այս մասին հայտարարել է Լոս Անջելեսի հասարակական առողջապահության վարչության տնօրեն Բարբարա Ֆերրերը: Աշխատանքը կվերսկսեն նաև կենդանաբանական այգիները, ավիապարկերը, լողավազաններն ու հյուրանոցները: Դրանց կառավարիչները պետք է ապահովեն հաճախորդների սանիտարահամաճարակային անվտանգությունը, գրում է ТАСС-ը:
Առաջատար ամերիկյան կինոստուդիաները կորոնավիրուսի պատճառով դադարեցրել էին բոլոր նկարահանումներն ու հետաձգել ֆիլմերի և  սերիալների պրեմիերաները:

Власти Калифорнии разрешили киностудиям Голливуда возобновить работу
В распоряжение департамента здравоохранения Калифорнии внесены изменения, благодаря которым киностудии Голливуда смогут возобновить свою работу, прерванную несколько месяцев назад из-за коронавируса SARS-CoV-2.
О решении снять жесткие ограничения с 12 июня сообщила Барбара Феррер, директор управления общественного здравоохранения округа Лос- Анджелес. Работу также возобновят зоопарки, аквапарки, бассейны и гостиницы. Их управляющие должны обеспечить санитарно-эпидемиологическую безопасность клиентов, пишет ТАСС.
Ведущие американские киностудии из-за коронавируса прекратили все съемки и отложили на более поздние сроки премьеры фильмов и сериалов.