«Հրապարակ». Արտակարգ դրության երկարաձգումը պայմանավորված է քաղաքական գործընթացներով
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանությունը երրորդ անգամ է երկարացնում արտակարգ դրության ռեժիմը։ Այսօր կառավարության արտահերթ նիստ կհրավիրվի, որից հետո՝ խորհրդարանի հատուկ նիստ որոշումն ընդունելու համար։
Իշխանական շրջանակներից հասնող տեղեկությունների համաձայն, արտակարգ դրության երկարաձգումը պայմանավորված է քաղաքական գործընթացներով. իշխանությունը, ներքաղաքական հնարավոր թեժացումների ու զանգվածային միջոցառումների սցենարը հաշվի առնելով, եկել է նման որոշման։ Ինչպես հայտնի է, արտակարգ ռեժիմը թույլ չի տալիս բողոքի ակցիաներ իրականացնել։ Հիշեցնենք, որ վերջին անգամ երկարաձգված արտակարգ դրությունն ավարտվում է հունիսի 13-ին, ժամը 17։00-ին»:

«Грапарак»: Продление чрезвычайного положения обусловлено политическими процессами
Газета «Грапарак» пишет, что власти уже в третий раз продлевают режим чрезвычайного положения. Сегодня правительство созовет внеочередное заседание, после которого – специальное заседание парламента для принятия  решения.
Как передают источники в правящих кругах, продление чрезвычайного положения обусловлено политическими процессами: власти пришли к такому решению  с учетом сценариев возможного внутриполитического обострения и массовых акций. Как известно, во время чрезвычайного положения запрещено проводить акции протеста.
Напомним, что продленный в последний раз режим чрезвычайного положения завершается 13 июня, в 17:00.