Վարչապետը հանձնարարեց զբաղվել նրանցով, ովքեր հայտարարում են, թե կորոնավիրուս չկա
Երբ Հայաստանում կորոնավիրուսի դեպքերի թվի որոշակի նվազում է տեղի ունենում, հակահամաճարակային կանոնների պահպանման մակարդակի կտրուկ իջեցում ենք նկատում, կառավարության արտահերթ նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«ՀՀ քաղաքացիները պետք է հստակ արձանագրեն, որ նոր թվերն այտահայտում են, թե բոլորս ինչպես ենք պահպանել դիմակ կրելու, ձեռքերը ախտահանելու ու սոցիալական հեռավորություն պահելու կանոնները», - ասաց նա։
Վարչապետի խոսքով՝ վարչական լծակներ ունեցող մարմինները պետք է գործադրեն վարչական լծակները։
«Բայց մեր հիմնական անելիքը յուրաքանչյուրի անելիքի մեջ է պարփակվում», - ասաց Փաշինյանը։
Վարչապետի խոսքով՝ պետք է լուրջ զբաղվեն ու կարողանան տեղորոշել այն մարդկանց, ովքեր ասում են, թե հիվանդություն չկա։
«Պետք է հասկանանք նրանց նպատակն ու կապերը ու սա կարող է մեզ որոշակի հետևություններ անելու տեղ թողնել, սրանով պետք է զբաղվեն օպերատիվ հնարավորություններ ունեցող մեր մարմինները», - ասաց նա։

Премьер-министр поручил заняться теми, кто заявляет, что коронавируса не существует
Как только в Армении происходит определенный спад числа случаев заражения коронавирусом, мы замечаем резкое снижение уровня соблюдения противоэпидемиологических правил, заявил сегодня на внеочередном заседании правительства премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Граждане Армении должны четко зафиксировать, что новые цифры отражают то, как мы соблюдали правила ношения масок, дезинфекции рук и соблюдения социальной дистанции», - сказал он.
По словам премьера, органы, которые обладают административными рычагами, должны задействовать эти административные рычаги.
«Но наше основное действие состоит в том, что должен делать каждый», - сказал Никол Пашинян.
По словам премьер-министра, нужно серьезно заняться и установить тех людей, которые заявляют, что коронавирусной болезни нет.
«Мы должны понять их цель и связи, это может дать нам возможность для определенных выводов. Этим должны заняться наши органы, имеющие оперативные возможности», - сказал Пашинян.