Վարչապետը հանձնարարեց զբաղվել նրանցով, ովքեր հայտարարում են, թե կորոնավիրուս չկա
Երբ Հայաստանում կորոնավիրուսի դեպքերի թվի որոշակի նվազում է տեղի ունենում, հակահամաճարակային կանոնների պահպանման մակարդակի կտրուկ իջեցում ենք նկատում, կառավարության արտահերթ նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«ՀՀ քաղաքացիները պետք է հստակ արձանագրեն, որ նոր թվերն այտահայտում են, թե բոլորս ինչպես ենք պահպանել դիմակ կրելու, ձեռքերը ախտահանելու ու սոցիալական հեռավորություն պահելու կանոնները», - ասաց նա։
Վարչապետի խոսքով՝ վարչական լծակներ ունեցող մարմինները պետք է գործադրեն վարչական լծակները։
«Բայց մեր հիմնական անելիքը յուրաքանչյուրի անելիքի մեջ է պարփակվում», - ասաց Փաշինյանը։
Վարչապետի խոսքով՝ պետք է լուրջ զբաղվեն ու կարողանան տեղորոշել այն մարդկանց, ովքեր ասում են, թե հիվանդություն չկա։
«Պետք է հասկանանք նրանց նպատակն ու կապերը ու սա կարող է մեզ որոշակի հետևություններ անելու տեղ թողնել, սրանով պետք է զբաղվեն օպերատիվ հնարավորություններ ունեցող մեր մարմինները», - ասաց նա։

Armenia’s PM instructs operative bodies to deal with people saying there is no coronavirus disease
After registration certain decline in the number of coronavirus cases in Armenia, we immediately register sharp decline of the level of compliance with anti-epidemic rules, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said at the extraordinary government sitting today.
“The citizens of Armenia must clearly register that the new numbers reflect how we all were compliant with wearing masks, disinfecting hands and keeping social distancing,” he said.
The Prime Minister said the bodies having administrative levers must use them.
The head of the government stressed the necessity to seriously deal and find people who say there is no coronavirus disease.
“We must understand their goals and ties and this may give us room for making certain conclusions,” he said, instructing the operative bodies to deal with the issue.