Կորոնավիրուսի հետ կապված մեր գործերը լավ չեն․ երեկ ունեցել ենք նոր ռեկորդ՝ 723 նոր դեպք․ Փաշինյան
Կորոնավիրուսի հետ կապված մեր գործերը լավ չեն, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Երեկ ունեցել ենք նոր ռեկորդ՝ 723 նոր դեպք։ Մահերի թիվը 6 է, բուժվածների թիվը՝ 422»։
Փաշինյանն ընդգծեց, որ այսօր առավոտյան Սևանից վերադառնալիս նկատել է, որ մարդիկ չեն պահում կանոնները, չեն կրում դիմակներ։
«Սա մեր քաղաքական վերաբերմունքն է մեր պետական կարգի նկատմամբ», - ասաց նա՝ ավելացնելով, որ պետական կարգը մշտապես ասոցացվել է բռնության հետ, մինչդեռ հեղափոխությունն ազատություն է բերել մարդկանց։
Փաշինյանն ընդգծեց, որ ճգնաժամային իրավիճակում մարդիկ պետական կարգն ընկալում են որպես իրենց ազատության սահմանափակում, դրա համար էլ չեն պահպանում կանոնները։
«Չեմ կարող ուրիշ բացատրություն տալ այն ամենին, ինչ տեղի է ունենում։ Հեղափոխությունն ազատագրել է մեզ, հետևաբար մեր ազատությունն ասոցացվում է կարգի բացակայության հետ»։

Situation with coronavirus not good in Armenia, 723 new cases reported: PM
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan speaking live on Facebook today said that the situation with coronavirus is not good in Armenia.
“Yesterday we registered a new record – 723 new confirmed cases. The number of deaths is 6, the number of recovered – 422,” he said.
Pashinyan stressed that people do not keep the anti-epidemic rules and are not wearing masks.
"This is our political attitude toward our state order," he said, adding that the state order has always associated with violence while the revolution has brought freedom to the people.
Pashinyan stressed that in critical situations people perceive the state order as restriction of their freedom and are not compliant with the rules.
"There is no other explanation to what happens. The revolution liberated us, consequently we associate our freedom with the absence of the order," he said.