Հակահաամաճարակային կանոնների համար սահմանված վարչական տույժերը չեն չեղարկվելու. դրանք պետք է վճարվեն. Փաշինյան
13/06/2020 18:16
Կան բազմաթիվ քաղաքացիներ, որոնք չեն պահպանում հակահամաճարակային կանոնները, և այսպիսի մի լուր է շրջանառվում, թե այն վարչական տուգանքները, որոնք մինչև այժմ կիրառվել են, չեղարկվելու են: Ուզում եմ ասել, որ այսպիսի հույսերն իզուր են, այսօր կայացած ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Հակահաամաճարակային կանոնների համար սահմանված վարչական տույժերը չեն չեղարկվելու: Դրանք պետք է վճարվեն՝ չնայած նրան, որ մեր խնդիրը քաղաքացիներին տուգանելը չէ», - ասաց վարչապետը:
Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ վերահսկողական աշխատանքներում կներգրավվեն քաղաքացիական հագուստով ոստիկաններ, որոնք խախտումներ կատարող քաղաքացիներին չեն տուգանի, սակայն կտեղեկացնեն մոտակայքում գտնվող կարգախմբերին:

Административные штрафы за нарушение противоэпидемиологических правил не будут отменяться – Никол Пашинян
13/06/2020 18:45
Есть многочисленные граждане, которые не соблюдают противоэпидемиологические правила, и муссируется слух о том, что якобы будут отменены применяемые до сих пор административные штрафы. Хочу сказать, что такие надежды напрасны, сообщил сегодня на брифинге после заседания комендатуры премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Установленные за нарушение противоэпидемиологических правил административные штрафы не будут отменяться. Они должны быть заплачены, несмотря на то, что наша задача не в том, чтобы штрафовать граждан», - сказал премьер.
Он отметил, что к работам по контролю будут привлечены полицейские в гражданской одежде, которые не будут штрафовать нарушителей, однако сообщат находящейся поблизости группы охраны правопорядка.