Վարչապետն ազդարարեց համավարակը սանձելու գործում գրանցված հերթական ձախողման մասին և հերթական անգամ փորձեց մեղքը գցել «ժողովրդի» վրա․ Մելիքյան
13/06/2020 11:07
Առավոտյան լայվում վարչապետն ազդարարեց համավարակը սանձելու գործում գրանցված հերթական ձախողման մասին և հերթական անգամ փորձեց մեղքը գցել «ժողովրդի» վրա՝ դրա համար ներկայացնելով մի «հետաքրքիր», բայց, իմ կարծիքով, հիմնազուրկ տեսություն, ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքայնը։
«Ինձ թվում է՝ իշխանության վերին էշելոններում գաղափար չունեն, թե առհասարակ ինչու են մարդիկ ենթարկվում կամ ինչու չեն ենթարկվում պետության սահմանած արգելքներին։
Օրեր առաջ մի հարցում էի նախաձեռնել այս խնդրի կապակցությամբ և խոստացել էի արդյունքներն ամփոփել դասախոսությամբ։ Արդ, վաղն այս էջով հանդես կգամ «Ինչու են մարդիկ ենթարկվում կամ չեն ենթարկվում պետության սահմանած արգելքներին» թեմայով։

Премьер сообщил об очередном провале в деле обуздания эпидемии и в очередной раз попытался всю вину взвалить на «народ» – Рубен Меликян
13/06/2020 12:55
Правозащитник Рубен Меликян обратился на своей странице в Facebook к сегодняшнему прямому эфиру премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
«В утреннем лайве премьер-министр сообщил об очередном провале в деле обуздания эпидемии и в очередной раз попытался взвалить всю вину на "народ", представив одну "интересную", но, на мой взгляд, безосновательную теорию.
Мне кажется, что в высшем эшелоне власти понятия не имеют о том, почему вообще люди подчиняются или не подчиняются установленным государством запретам.
Несколько дней назад я инициировал опрос по этому вопросу и обещал обобщить его итоги в виде лекции. Завтра на этой же странице я выступлю по теме "Почему люди подчиняются или не подчиняются запретам, установленным государством? "