Չփորձե՛ս քո անհաջողություններում մեղադրել ժողովրդին. Վանեցյանը՝ Փաշինյանին
«Երկրի կառավարումը տապալած ամբարտավանը կրկին մեղքը ժողովրդի վրա գցելով՝ անցել է մարդկանց վիրավորելուն», - Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Հայ ժողովուրդը դարեր ի վեր պայքարել և ձեռք է բերել պետականություն ու ազատություն, որը դու հիմա մսխում ու սակարկում ես: Չփորձե՛ս քո անհաջողություններում մեղադրել ժողովրդին», - գրել է նա։
Հիշեցնենք՝ այսօր առավոտյան ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել էր, որ կորոնավիրուսի հետ կապված մեր գործերը լավ չեն, ունեցել ենք նոր ռեկորդ՝ 723 նոր դեպք։
Փաշինյանն ընդգծել է, որ այսօր առավոտյան Սևանից վերադառնալիս նկատել է, որ մարդիկ չեն պահում կանոնները, չեն կրում դիմակներ։
«Սա մեր քաղաքական վերաբերմունքն է մեր պետական կարգի նկատմամբ», - ասաց նա՝ ավելացնելով, որ պետական կարգը մշտապես ասոցացվել է բռնության հետ, մինչդեռ հեղափոխությունն ազատություն է բերել մարդկանց։
Փաշինյանն ընդգծել է, որ ճգնաժամային իրավիճակում մարդիկ պետական կարգն ընկալում են որպես իրենց ազատության սահմանափակում, դրա համար էլ չեն պահպանում կանոնները։
«Չեմ կարող ուրիշ բացատրություն տալ այն ամենին, ինչ տեղի է ունենում։ Հեղափոխությունն ազատագրել է մեզ, հետևաբար մեր ազատությունն ասոցացվում է կարգի բացակայության հետ», - ասել է նա։

Do not try to blame people in your failures: Artur Vanetsyan to Armenia’s PM
The arrogant who failed the governance of the country again blames the people and offends them, president of the Hayrenik party Artur Vanetsyan wrote on Twitter microblog.
“For centuries the Armenian people fought and acquired statehood and freedom for you to waste and concede it. Do not try to blame people in your failures,” he wrote.
In the morning today Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said that the situation with coronavirus is not good today and that a record number of new cases – 723 – has been recorded.
Pashinyan stressed while returning from Sevan today he noticed that people do not keep the anti-epidemic rules and do not wear masks.
“This is our political attitude toward the state order,” he said, adding that the state order has always been associated with violence while the revolution brought freedom to the people.
“I cannot give any other explanation to all what happens. The revolution liberated us, consequently our freedom is associated with the absence of the order,” he said.