Ներկա շրջանում վարակը տարածվում է բակերում, թաղամասերում. Վարչապետ
Ներկայիս ուսումանսիրությունները ցույց են տալիս, որ վարակը տարածվում է նույն կամ մոտակա հասցեներում, ինչը նշանակում է , որ ներկա շրջանում վարակը տարածվում է բակերում, թաղամասերում, այսօր կայացած ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն՝ ավելացնելով, որ ոստիկանությունը ուժեղացված հսկողություն է իրականացնում բակերում:
Անդրադառնալով լրատվամիջոցներից իրեն ուղղված հարցերից առաջինին, որը վերաբերում էր գյուղատնտեսական ապրանքների արտահանմանը, վարչապետը նկատեց, որ այս պահին որևէ անհանգստացնող ազդակ չկա:
«Վրաստանի և Ռուսաստանի մեր գործընկերների հետ մշտական կապի մեջ ենք: Հույս ունեմ, որ ամեն ինչ կկազմակերպենք բարձր մակարդակով», - ասաց նա:
Վերջում Նիկոլ Փաշինյանը շեշտեց, որ կառավարությունն իր անհաջողությունները թաքցնելու կամ մեղմելու խնդիր չունի, հակառակը՝ ամեն ինչ անում է իրավիճակի ճիշտ լուծումների գտնելու համար:

На нынешнем этапе вирус распространяется во дворах, в кварталах – Никол Пашинян
Исследования показывают, что коронавирусная инфекция распространяется в тех же или ближайших адресах, что означает, что на данном этапе основной источник распространения вируса – дворы, кварталы, церемонии похорон и панихид, подпольные свадьбы, заявил сегодня на брифинге после заседания комендатуры премьер-министр Армении Никол Пашинян, добавив, что полиция проводит усиленный контроль во дворах.
Обратившись к заданному телекомпанией «Мир» вопросу об экспорте сельскохозяйственной продукции, премьер-министр отметил, что в данный момент каких-либо вызывающих обеспокоенность сигналов нет.
«Мы находимся на постоянной связи с нашими партнерами из Грузии и России. Надеюсь, что все организуем на высоком уровне», - сказал Никол Пашинян.
В завершение премьер-министр отметил, что правительство действует прозрачно и не собирается скрывать или смягчать свои упущения, ошибки, неудачи, напротив, делает все, чтобы правильно диагностировать ситуацию и найти правильные решения.