«Ադեկվադ»-ի անդամներն ԱՄՆ դեսպանատան դիմացից բերման ենթարկվեցին (Տեսանյութ)
Ոստիկանները բերման ենթարկեցին ԱՄՆ դեսպանատան դիմաց բողոքի ակցիա իրականացնող «Ադեկվադ» միաբանության անդամներին։
Հիշեցնենք, որ «Ադեկվադ»-ի ներկայացուցիչները պատրաստվում էին գրավոր շնորհակալագիր փոխանցել ԱՄՆ դեսպանատանը՝ լռության համար։
«Եվս մի անգամ մեր շնորհակալությունն ենք հայտնում, շատ գոհ ենք, որ ԱՄՆ-ն 30 տարվա մեջ առաջին անգամ որևէ կերպ չի փորձում միջամտել Հայաստանի ներքին զարգացումներին։ Սա դարակազմիկ բան է, շատ կարևոր է, որ ԱՄՆ-ն հետագայում էլ հետևողական լռություն դրսևորի ու չմիջամտի այն ամեն ինչին, ինչ կատարվում է Հայաստանում, դա մեր գործն է», - ասացին «Ադեկվադ-ի ներկայացուցիչները։

Члены общественно-политической организации «Адеквад» задержаны полицией
Полицейские подвергли приводу членов общественно-политической организации «Адеквад», проводивших акцию протеста перед посольством США в Армении.
Напомним, представители движения «Адеквад» собирались здесь, чтобы передать письменную благодарность за молчание посольству США в Армении.
«Мы вновь выражаем нашу благодарность посольству США. Мы очень довольны, что впервые за последние 30 лет США не пытаются вмешаться во внутренние развития Армении. Это эпохальное событие, очень важно, чтобы США и в дальнейшем последовательно соблюдали молчание и не вмешивались во все то, что происходит в Армении. Это наше дело», - заявили представители «Адеквад».