«Ադեկվադ»-ի անդամներն ԱՄՆ դեսպանատան դիմացից բերման ենթարկվեցին (Տեսանյութ)
Ոստիկանները բերման ենթարկեցին ԱՄՆ դեսպանատան դիմաց բողոքի ակցիա իրականացնող «Ադեկվադ» միաբանության անդամներին։
Հիշեցնենք, որ «Ադեկվադ»-ի ներկայացուցիչները պատրաստվում էին գրավոր շնորհակալագիր փոխանցել ԱՄՆ դեսպանատանը՝ լռության համար։
«Եվս մի անգամ մեր շնորհակալությունն ենք հայտնում, շատ գոհ ենք, որ ԱՄՆ-ն 30 տարվա մեջ առաջին անգամ որևէ կերպ չի փորձում միջամտել Հայաստանի ներքին զարգացումներին։ Սա դարակազմիկ բան է, շատ կարևոր է, որ ԱՄՆ-ն հետագայում էլ հետևողական լռություն դրսևորի ու չմիջամտի այն ամեն ինչին, ինչ կատարվում է Հայաստանում, դա մեր գործն է», - ասացին «Ադեկվադ-ի ներկայացուցիչները։

The Police apprehended members of Adekvad union who were carrying out a protest action outside the U.S. Embassy in Armenia.
The representatives of the union were planning to hand over a letter of gratitude to the U.S. Embassy.
“We once again want to express our gratitude. We are very pleased that for the first time in 30 years the USA is not trying to interfere into domestic developments in Armenia. It is something epochal, it is very important that in future too the USA keeps silence and refrains from interfering into developments in Armenia, it is our affair,” the representatives of the union said.