Հինգ կուսակցություն հավաք-հանդիպում է անցկացրել. կա ընդհանուր փոխըմբռնում
Այսօր քաղաքական հինգ ուժերի ներկայացուցիչների հավաք-հանդիպում է տեղի ունեցել Հայ հեղափոխական դաշնակցության գրասենյակում, 168.am-ին ասել է ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը:
«Հինգ կուսակցություն է մասնակցել՝ «Մեկ Հայաստան», «Ազգային օրակարգ», «Բարգավաճ Հայաստան», «Հայրենիք»: Ընդհանուր առմամբ, քննարկվել է երկրում ստեղծված իրավիճակը, և քննարկվող հարցերի վերաբերյալ եղել է ընդհանուր փոխըմբռնում», - ասել է նա։
Սաղաթելյանը նշել է, որ «Հայրենիք» կուսակցությունից հանդիպմանը ներկա է եղել կուսակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը:

Пять партий провели встречу-обсуждение, достигнуто всеобщее взаимопонимание
Сегодня представители пяти политических сил провели встречу-обсуждение в офисе АРФ «Дашнакцутюн», заявил 168.am представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян.
«Во встрече приняли участие пять партий – «Одна Армения», «Национальная повестка», «Процветающая Армения», «Родина». В целом, обсуждалась сложившаяся в стране ситуация и достигнуто всеобщее общее взаимопонимание относительно обсуждаемых вопросов», - сказал он.
Ишхан Сагателян отметил, что от партии «Родина» на встрече присутствовал председатель партии Артур Ванецян.