Ոչ իրավաչափ գործողություններ չեմ տեսել․ Մակունցը՝ կին պատգամավորների նկատմամբ ոստիկանության գործողությունների մասին
15/06/2020 19:11
Որքանով հետևել եմ ուղիղ եթերով տեղի ունեցող գործընթացներին՝ ոչ իրավաչափ գործողություններ չեմ տեսել իրավապաների կողմից, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցն՝ անդրադառնալով երեկ ԱԱԾ դիմաց ակցիայի ժամանակ ԲՀԿ կին պատգամավորների նկատմամբ ոստիկանության գործողություններին։
«Սա ասում եմ որպես անձ, ով իսկապես ականատես է եղել, թե ինչպիսին է լինում ոստիկանության ոչ իրավաչափ գործողությունը, այդ թվում՝ կանանց, այդ թվում՝ լրագրողների նկատմամբ», - ասաց նա։
Մակունց ընգծեց՝ ինքը հակառակն է տեսել․
«Ոստիկաններն իրենց լիազորությունների շրջանակներում փորձում էին համոզել ակցիայի մասնակցիներին պահպանել կարգը»։

No unlawful actions by the police: Lilit Makunts on yesterday’s developments
The actions of the Police were not unlawful, head of My Step faction Lilit Makunts said, speaking about actions of the police officers against PAP women deputies yesterday during the action outside the NSS building.
“As much as I have followed the live stream I did not see unlawful actions by the law enforcers,” she said.
“I am telling you this as a person who has really witnessed the unlawful actions of the police, including against women and journalists,” she said.
Makunts stressed she witnessed just the opposite.
“The police officers, within their authorities, were trying to convince the participants of the action keep the order,” she said.