Եկել է ժամանակը խոստովանելու՝ մինչ այս պահը մեր հայրենակիցներին չենք կարողացել համոզել, որ պահպանեն հակահամաճարակային ամենաարդյունավետ միջոցը. Վարչապետ (Տեսանյութ)
15/06/2020 18:14
Եկել է ժամանակը խոստովանելու՝ մինչ այս պահը մենք մեր հայրենակիցներին չենք կարողացել համոզել կամ պարտադրել, որ նրանք պահպանեն հակահամաճարակային ամենաարդյունավետ միջոցը՝ դիմակ կրելը, պարետատան նիստից հետո ճեպազրույցում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Պետք է արձանագրենք, որ ՀՀ-ում՝ ի հեճուկս պարետատան կայացրած որոշումների, կիրառվող վարչական վարույթների, մարդիկ զանգվածաբար չեն կրում դիմակներ։ Սա ՀՀ-ում կորոնավիրուսի համաճարակի տարածման թիվ 1 պատճառն է», - ասաց վարչապետը։

Пришла пора признаться, что до сих пор нам не удалось уговорить наших соотечественников соблюдать самое эффективное противоэпидемиологическое средство – Никол Пашинян
15/06/2020 18:28
Пришла пора признаться, что до сих пор нам не удалось уговорить или принудить наших соотечественников, чтобы они соблюдали самое эффективное противоэпидемиологическое средство – носили маски, заявил сегодня на брифинге после заседания комендатуры премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Должны констатировать, что в Армении вопреки принятым комендатурой решениям, применяем административным мерам, люди массово не носят маски. Это является причиной номер один распространения  коронавируса в Армении», - сказал прембер.
Никол Пашинян подчеркнул, что маски считаются самым эффективным средством, предотвращающим распространение коронавируса.