Ուզում եմ ընդգծել՝ սա զուտ իրավական գործընթաց է․ ԱԺ նախագահ
Խոսքը բացառապես սովորական գործընթացի մասին է, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԺ նապագահ Արարատ Միրզոյանն՝ անդրադառնալով հարցին՝ ԲՀԿ առաջնորդի նկատմամբ քաղաքական հետապնդո՞ւմ չէ իրականացվում։
«Այս մասին շատ ասելիք կա, ուզում եմ ընդգծել այն աներկբա իրողությունը, որ սա զուտ իրավական գործընթաց է՝ հարուցված շատ վաղուց։ Գիտեք, որ բազմաթիվ գործեր են քննվում», - ասաց Միրզոյանը։
ԱԺ նախագահը հայտնել էր, որ դատախազից ստացել է Գագիկ Ծառուկյանին ազատությունից զրկելուն համաձայնություն տալու վերաբերյալ միջնորդագրերը, որոնք կքննարկվեն վաղն՝ ԱԺ հերթական քառօրյայում։

Developments over PAP leader Gagik Tsarukyan are usual proceedings, chairman of the Armenian National Assembly Ararat Mirzoyan told the reporters today asked whether the actions against the deputy are political or not.
“A lot may be said about it, but I want to stress the indubitable truth that this is exclusively legal process filed very long time ago. You know that many cases are being examined currently,” Mirzoyan said.
He said he received motions from the Attorney General for giving consent to arrest Gagik Tsarukyan and will discuss it tomorrow at the regular NA sitting.