Ուզում ենք շնորհակալություն հայտնել Արմեն Սարգսյանին, որ նա չի խառնվում ՀՀ ներքաղաքական անցուդարձին. Արթուր Դանիելյան (Տեսանյութ)
15/06/2020 18:46
Նախագահական նստավայրի դիմաց մեր այսօրվա բողոքի ակցիայի նպատակը նույնն է, ինչ երեկ: Ուզում ենք այնպես անել, որ Եվրաատլանտյան դաշինքի որևէ ներկայաուցիչ չնեղանա, Բաղրամյան 26-ի դիմաց ակցիայի ժամանակ ասաց «Ադեկվադ» միաբանության հիմնադիր Արթուր Դանիելյանը։
«Երեկ շնորհակալություն հայտնեցինք ԱՄՆ պետդեպին, այսօր եկել ենք այստեղ՝ նույն երախտիքը հայտնելու Միացյալ Թագավորության արտաքին քարտուղարությանը, որի պաշտոնական ներայացուցիչը Հայաստանում ՀՀ նախագահի պաշտոնը համատեղությամբ զբաղեցնող Արմեն Սարգսյանն է:
Արդեն երկու տարի՝ նա լռում է Հայաստանում հետապնդումների յուրաքանչյուր դրվագից հետո: Մենք ուզում ենք շնորհակալություն հայտնել, որ նա հետևում է իր կոլեգաների օրինակին և չի խառնվում ՀՀ ներքաղաքական անցուդարձին», - ասաց Արթուր Դանիելյանը:

Хотим выразить благодарность Армену Саркисяну, что не вмешивается во внутриполитические события Армении – Артур Даниелян
15/06/2020 19:29
У нашей сегодняшней акции перед резиденцией президента Армении такая же цель, как и вчера. Мы хотим сделать так, чтобы какой-либо представитель Евроатлантического союза не обиделся, заявил сегодня во время акции на Баграмяна 26 учредитель общественно-политического движения «Адеквад» Артур Даниелян.
«Вчера мы выразили благодарность Госдепу США, сегодня пришли сюда, чтобы выразить такую же признательность внешнеполитическому ведомству Соединенного Королевства, официальным представителем которого является занимающий по совместительству должность президента Армении Армен Саркисян.
Уже два года он молчит после каждого эпизода преследований в Армении. Мы хотим выразить ему благодарность, что он следует примеру своих коллег и не вмешивается во внутриполитические события Армении», - сказал Артур Даниелян.