Տպավորություն է, որ Առողջապահության նախարարը հաճույք է ստանում Մանվել Գրիգորյանի խոշտանգման փաստով․ Լևոն Բաղդասարյան
15/06/2020 12:37
ԱԺ նախկին պատգամավոր, ԵԿՄ նախկին նախագահ Մանվել Գրիգորյանի փաստաբան Լևոն Բաղդասարյանը հայտարարություն է տարածել։
«Այնպիսի տպավորություն է, որ Դատարանին անհրաժեշտ չէ քննելու Մ.Գրիգորյանի վրա կարած քրեական գործը, դա է պատճառը, որ ծանր հիվանդությունների հետ կապված հետաձգվում են դատական նիստերը, մինչև հիվանդը կմահանա:
Այնպիսի տպավորություն է, որ Առողջապահության նախարարը, ով մասնագիտությամբ նաև բժիշկ է, հաճույք է ստանում Մ.Գրիգորյանի խոշտանգման փաստով, հակառակ պարագայում կարձագանքեր հիվանդի բժշկական էպիկրիզներին և բուժող բժշկի մասնագիտական կարծիքին, համաձայն որի հիվանդին այլևս Հայաստանում հնարավոր չէ բուժել և հիվանդը կմահանա: Նման պայմաններում հիվանդին թողնել անօգնական վիճակում և թույլ չտալ ստանալու համապատասխան բուժօգնություն՝ անթույլատրելի է:
Արձանագրելով Մանվել Գրիգորյանի նկատմամբ Դատարանի և Առողջապահության նախարարության կողմից իրականացվող իրավամբ դաժան վերաբերմունքն ու խոշտանգման փաստը, որպես Մ.Գրիգորյանի շահերի պաշտպան, հետամուտ եմ լինելու, որպեսզի մեղավոր անձինք ենթարկվեն պատասխանատվության», - ասված է հայտարարությունում։

Такое впечатление, что факт пыток М.Григоряна доставляет удовольствие министру здравоохранения – Левон Багдасарян
15/06/2020 15:21
Адвокат бывшего депутата парламента, бывшего председателя Союза добровольцев «Еркрапа» Манвела Григоряна Левон Багдасарян распространил заявление.
«Создается впечатление, что у Суда нет необходимости рассматривать сфабрикованное в отношении Манвела Григоряна уголовное дело, в этом причина того, что судебные заседания в связи с тяжелой болезнью откладываются до тех пор, пока больной умрет.
Такое впечатление, что министр здравоохранения, который является по специальности врачом, получает удовольствие от факта пыток М.Григоряна, в противном случае отреагировал бы на профессиональное мнение лечащего врача и медицинские эпикризы, согласно которым больного больше невозможно лечить в Армении и больной умрет. Оставлять в такой ситуации больного в беспомощном состоянии, не позволить ему получить соответствующую медицинскую помощь – недопустимо.
Реагируя на осуществляемые Судом и министром здравоохранения действительно жестокое отношение и факт пыток, я, как адвокат Манвела Григоряна, проявлю последовательность, чтобы виновные лица были привлечены к ответственности», - говорится в заявлении.