Տիրան Խաչատրյանը նշանակվել է ԶՈւ ԳՇ պետի առաջին տեղակալ. օպերատիվ վարչությունում նրան կփոխարինի Կարեն Աբրահամյանը
15/06/2020 15:42
Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել Կարեն Աբրահամյանին ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ գլխավոր վարչության պետ-Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ նշանակելու մասին:
Նշենք, որ մինչ այս օպերատիվ վարչության պետի պաշտոնը զբաղեցնում էր Տիրան Խաչատրյանը:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով՝ հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը, Տիրան Խաչատրյանը նշանակվել է Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ՝ ազատվելով օպերատիվ գխավոր վարչության պետի պաշտոնից:

Tiran Khachatryan appointed first deputy head of Chief of Staff of Armenia’s Armed Forces, Karen Abrahamyan appointed head of chief operative department
15/06/2020 15:53
Based on the proposal of Prime Minister, Armenia’s President Armen Sarkissian signed a decree appointing Karen Abrahamyan head of the chief operative department of the Chief of Staff of Armenian Armed Forces-deputy head of the Chief of Staff of the Armed Forces.
Before this, the head of the operative department was Tiran Khachatryan.
With another decree, based on the proposal of the PM Tiran Khachatryan has been appointed first deputy of head of the Chief of Staff of Armenia’s Armed Forces after being relieved from the position of the head of the chief operative department.