Հայաստանից Ռուսաստան է արտահանձնվել խոշոր չափերի խարդախության համար մեղադրվողը
ՌԴ Գլխավոր դատախազության պահանջով Հայաստանի իրավասու մարմինները խոշոր չափերի խարդախության համար մեղադրվող Ռոլանդի Ազովին արտահանձնել են Ռուսաստան, հայտնում են պետական դատախազության մամուլի ծառայությունից:
Ինչպես նշվում է  նրան մեղադրում են ՌԴ ՔՕ 3-րդ հոդվածով:
Ըստ հետաքննության  Դոնի Ռոստովում Ազովը ընկերոջից 766 հազար ռուբլի է ստացել Հունաստանից Ռուսաստան սնունդ մատակարարելու համար, այնուհետև՝ անհետացել:
2019 թվականի նոյեմբերին հաստատվել է, որ նա գտնվում է Հայաստանի Հանրապետության տարածքում, որից հետո Ռուսաստանի գլխավոր դատախազը արտահանձնման հայտ է ուղարկել արտասահմանյան գործընկերներին: 2019 թվականի դեկտեմբերին հայտը բավարարվել է:
Անձի արտահանձնումն իրականացվել է հակահամաճարակային անվտանգության բոլոր անհրաժեշտ միջոցառումներին համապատասխան:

В Россию из Армении экстрадировали обвиняемого в крупном мошенничестве
По требованию Генеральной прокуратуры компетентные органы Армении экстрадировали в Россию Роланди Азова, обвиняемого в мошенничестве, совершённом в крупном размере, сообщает пресс-служба ГП.
Как отмечается, его обвиняют по ч. 3 ст. 159 УК России.
По версии следствия, в Ростове-на-Дону Азов получил от знакомого 766 тыс. рублей для поставки продовольствия из Греции в Россию, а затем скрылся.
В ноябре 2019 года было установлено его местонахождение на территории Республики Армения, после чего Генпрокуратура России направила зарубежным коллегам запрос о его выдаче. В декабре 2019 года запрос был удовлетворён.
Приём экстрадируемого лица осуществлён при соблюдении всех необходимых противоэпидемических мер безопасности, проинформировали в ведомстве.