ԱՄՆ-ում երկու երեխա է մահացել մեքենայում մինչ հայրը տանը քնած էր
Երկու փոքրիկ երեխա է մահացել ամերիկյան Տալսա քաղաքում (Օկլահոմա), այն բանից հետո, երբ հայրը նրանց 5 ժամով թողել է փակված մեքենայում, ոստիկանությունը ձերբակալել է տղամարդուն, հայտնում է Fox23-ը՝ հղում անելով իրավապահների հաղորդագրությանը:
Ըստ ոստիկանության, 31-ամյա Դաստին Լի Դենիսը շաբաթ կեսօրին երեխաների հետ մեքենայով գնացել է խանութ, այնուհետև վերադարձել տուն և գնացել քնելու: Մոտ հինգ ժամ հետո արթնանալուց հետո տղամարդը հասկացել է, որ երեխաներին չի գտնում: Ավելի ուշ նա իր չորս տարեկան դստերը և երեք տարեկան որդուն գտել է պիկապ մեքենայի հատակին և նրանց տեղափոխել տուն: Ժամանած բժիշկները նշել են, որ երեխաները մահացել են: Նրանց մահվան պատճառը դեռ չի հստակեցվել:
«Մեքենայում գտնվող երեխաներին մոտ 5 ժամ չեն ստուգել», -  հայտնել են ոստիկանությունից: Տղամարդուն մեղադրում են երկրորդ կարգի սպանության համար: Այժմ նա գտնվում է կալանքի տակ:

В США два ребенка умерли в машине, пока отец спал дома
Двое маленьких детей скончались в американском городе Талса (штат Оклахома), после того как отец оставил их запертыми в автомобиле на пять часов, полиция арестовала мужчину, сообщает телеканал Fox23 со ссылкой на отчет правоохранительных органов.
Как заявил полиции 31-летний Дастин Ли Деннис, в субботу днем он ездил с детьми в магазин, а затем вернулся домой и лег спать. Проснувшись примерно через пять часов, мужчина понял, что не может найти детей. Позднее он нашел свою четырехлетнюю дочь и трехлетнего сына на полу пикапа и перенес их в дом. Прибывшие на место врачи констатировали, что дети скончались. Причина их смерти пока не уточняется.
"Детей не проверяли почти пять часов, пока они находились в машине", - сообщили в полиции. Мужчине предъявлены обвинения в убийстве второй степени. В настоящее время он находится под стражей.
Местные метеорологи сообщили, что в тот день температура воздуха в городе превышала 30 градусов тепла.