Գագիկ Ծառուկյանի դեմ կատարվողը ոչ միայն քաղաքական գործընթաց է, այլև ամբողջովին քաղաքական դրդապատճառներ ունի. Արա Սահակյան
Իշխանությունն, ըստ ամենայնի, ունի իր սցենարը, որի անունն է հասարակական պառակտման խորացում, «Կենտրոն» հեռուստաալիքի եթերում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի անդամ Արա Սահակյանը:
Անդրադառնալով «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության և անձամբ դրա առաջնորդի շուրջ վերջին օրերի զարգացումներին՝ բանախոսը նկատեց՝ իշխանությունները ԲՀԿ-ի հետ սկսեցին վարվել շինծու մեղադրանքներով, ինչը կանխատեսելի էր:
«Իշխանությունն արդեն կորցրել է իրականության ադեկվատ ընկալման ունակությունը, և պետք է ենթադրել, որ մենք ունենք մեկ անձի իշխանություն: Դա մեզ կտանի դեպի անցյալ, դեպի մի իրավիճակ, որը շատ երկրներ վաղուց հաղթահարել են», - նշեց Արա Սահակյանը:
«Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի անդամը նաև նկատեց՝ Գագիկ Ծառուկյանի դեմ կատարվողը ոչ միայն քաղաքական գործընթաց է, այլև ամբողջովին քաղաքական դրդապատճառներ ունի:
«Եթե Գագիկ Ծառուկյանը հայտնվի բանտում, դա լրացուցիչ ապացույց կլինի, որ նպատակը նրան մեկուսացնելն է», - ասաց Սահակյանը:

Ара Саакян: Действия против Гагика Царукяна не только политический процесс – они полностью обусловлены политическими мотивами
16/06/2020 23:20
У властей, судя по всему, есть свой сценарий, который называется – усугубление раскола в обществе, заявил в эфире телеканала «Кентрон» член Совета партии «Родина» Ара Саакян.
Касаясь развитий вокруг партии «Процветающая Армения» и ее лидера Гагика Царукяна, Ара Саакян отметил, что власти начали выдвигать против партии «Процветающая Армения» сфабрикованные обвинения, что было прогнозируемо.
«Власти уже потеряли способность адекватного восприятия, и нужно полагать, сейчас в стране установилась власть одного человека. Это поведет нас в прошлое, к ситуации, которую многие страны уже давно преодолели», - отметил Ара Саакян.
Член Совета партии «Родина» отметил также, что осуществляемые против Гагика Царукяна действия – не только политический процесс, а полностью обусловлены политическими мотивами.
«Если Гагик Царукян окажется в тюрьме, это станет дополнительным доказательством, что преследовалась цель изолировать его», - сказал Ара Саакян.