Գագիկ Ծառուկյանի դեմ կատարվողը ոչ միայն քաղաքական գործընթաց է, այլև ամբողջովին քաղաքական դրդապատճառներ ունի. Արա Սահակյան
Իշխանությունն, ըստ ամենայնի, ունի իր սցենարը, որի անունն է հասարակական պառակտման խորացում, «Կենտրոն» հեռուստաալիքի եթերում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի անդամ Արա Սահակյանը:
Անդրադառնալով «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության և անձամբ դրա առաջնորդի շուրջ վերջին օրերի զարգացումներին՝ բանախոսը նկատեց՝ իշխանությունները ԲՀԿ-ի հետ սկսեցին վարվել շինծու մեղադրանքներով, ինչը կանխատեսելի էր:
«Իշխանությունն արդեն կորցրել է իրականության ադեկվատ ընկալման ունակությունը, և պետք է ենթադրել, որ մենք ունենք մեկ անձի իշխանություն: Դա մեզ կտանի դեպի անցյալ, դեպի մի իրավիճակ, որը շատ երկրներ վաղուց հաղթահարել են», - նշեց Արա Սահակյանը:
«Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի անդամը նաև նկատեց՝ Գագիկ Ծառուկյանի դեմ կատարվողը ոչ միայն քաղաքական գործընթաց է, այլև ամբողջովին քաղաքական դրդապատճառներ ունի:
«Եթե Գագիկ Ծառուկյանը հայտնվի բանտում, դա լրացուցիչ ապացույց կլինի, որ նպատակը նրան մեկուսացնելն է», - ասաց Սահակյանը:

The authorities have their scenario which is – to foment public division, member of Hayrenik party’s Board Ara Sahakyan said on Kentron TV today.
Referring to the developments over the leader of the Prosperous Armenia party Gagik Tsarukyan, he said that the authorities applied to false accusations in relations with the PAP which he said was rather predictable.
“The authorities have already lost the ability of adequate perception of the reality, and we must suppose that we have power of one person. This will take us to the past, to the situation which many countries have overcome long ago,” Sahakyan said.
Party’s representative also noted that the developments over Gagik Tsarukyan are not just political processes, but have many political motives.
“If Gagik Tsarukyan appears in jail, it will be another proof that the purpose is to isolate him,” Sahakyan said.