ԱԱԾ տարածքում լարված իրավիճակ է․ ոստիկանները ուժ կիրառեցին նաև լրատվամիջոցների աշխատողների նկատմամբ (Տեսանյութ)
16/06/2020 22:15
ԱԱԾ դիմաց ոստիկանությունը Գագիկ Ծառուկյանի հեռանալուց հետո, փորձեց հարկադիր հեռացնել ԱԱԾ շենքի դիմաց հավաքված անձանց, այդ թվում նաև՝ լրագրողներին ու օպերատորներին։
Ոստիկանները սկսեցին հրել տարածքում գտնվող ակտիվիստներրրին, ապա սկսեցին տարածքից հեռացնելու նպատակով հրել նաև տեղում աշխատող լրագրողներին և օպերատորներին։

Перед знанием СНБ напряженная ситуация, полицейские применили силу также к представителям СМИ (Видео)
16/06/2020 22:39
Полиция попытается силой вытеснить собравшихся перед Службой национальной безопасности граждан, в том числе журналистов и операторов после ухода лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна.
Полицейские начали выталкивать активистов и сторонников Гагика Царукяна, а также работающих там журналистов и операторов.