«Հրապարակ». Անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցը միանշանակ չի ընդունվել նաև «Իմ քայլը» խմբակցությունում
16/06/2020 09:55
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գագիկ Ծառուկյանին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցը միանշանակ չի ընդունվել նաև «Իմ քայլը» խմբակցությունում: Մեզ ասացին, որ Ծառուկյանի հետ ջերմ հարաբերություններ ունեցող Սասուն Միքայելյանը մտերիմների մոտ տղամարդու խոսք է տվել, որ կողմ չի քվեարկելու նրա՝ պատգամավորական անձեռնմխելիությունը դադարեցնելու հարցին:
Չնայած քվեարկությունը փակ, գաղտնի է, բայց, ըստ տեղեկությունների, քաղաքական որոշում է կայացվել, որպեսզի բոլորը մեկ մարդու նման կողմ քվեարկեն, թեպետ պահանջվում է ԱԺ 3/5-ի քվեն»:

«Грапарак»: Вопрос лишения неприкосновенности неоднозначно восприняли также во фракции «Мой шаг»
Газета «Грапарак» пишет, что вопрос лишения депутатской неприкосновенности Гагика Царукяна был неоднозначно воспринят также во фракции «Мой шаг».
«Нам сообщили, что имеющий теплые отношения с Гагиком Царукяном Сасун Микаелян в кругу близких дал слово, что не проголосует за вопрос его лишения депутатской неприкосновенности.
Несмотря на то, что голосование будет закрытым, принято политическое решение, чтобы все как один проголосовали за, хотя требуется 3/5 от общего числа депутатов парламента», - отмечает издание.