Ստեղծվել է մի իրավիճակ, երբ փորձագիտական զգալի պոտենցիալը պետական կառավարման համակարգից դուրս է. Արման Սաղաթելյան (Տեսանյութ)
17/06/2020 14:15
Այսօր երկրում ստեղծվել է իրավիճակ, երբ փորձագիտական զգալի պոտենցիալը պետական կառավարման համակարգից դուրս է, «Կորոնավիրուսային ճգնաժամը, դրա հումանիտար և սոցիալ-տնտեսական հետևանքները» խորագրով քննարկմանն ասաց հասարակական-քաղաքական գործիչ Արման Սաղաթելյանը։
«Բազմաթիվ մասնագետներ, ովքեր ունեն և՛ գիտելիք, և՛ փորձ, նույնպես դուրս են պետական կառավարման համակարգից», - ասաց Արման Սաղաթելյանը։
Ինչ վերաբերում է կայացրած որոշումներին և տեղեկատվական աշխատանքին, Սաղաթելյանը հիշեցրեց մարտի 16-ին ընդունած որոշումը, որում չափազանց մեծ տեղ էր հատկացված լրատվամիջոցների աշխատանքի սահմանափակումներին, արգելքներին։
«Այսինքն, առաջինն, ինչ արեցին, լուրջ անհանգստություն և դժգոհություն առաջացրեց լրատվամիջոցների և լրագրողների մոտ», - ասաց Արման Սաղաթելյանը։

Создалась ситуация, когда значительный экспертный потенциал оказался вне системы государственного управления – Арман Сагателян
17/06/2020 17:06
Сегодня в стране создалась ситуация, когда значительный экспертный потенциал оказался вне системы государственного управления, заявил в ходе обсуждения по теме «Коронавирусный кризис, его гуманитарные и социально-экономические последствия» общественно-политический деятель Арман Сагателян.
«Многочисленные специалисты, которые обладают и знанием, и опытом, также остались вне системы государственного управления», - сказал Арман Сагателян.
Что касается принимаемых решений и информационной работы, то Арман Сагателян напомнил о принятом 16 марта решении, в котором чрезвычайно большое место уделялось ограничениям и запретам на деятельность средств массовой информации.
«То есть, первое, что сделали, вызвало серьезную обеспокоенность и недовольство у средств массовой информации и журналистов», - отметил Арман Сагателян.