Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցով նիստը կրկին հետաձգվեց
Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Արսեն Նիկողոսյանի նախագահությամբ, հետաձգեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների՝ նախագահի խափանման միջոց կալանքը փոխելու միջնորդությունները մերժելու մասին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշման դեմ բողոքի քննությունը։
Դատական հաջորդ նիստը կկայանա հունիսի 18-ին՝ ժամը 10։00-ին։
Հիշեցնենք՝ Քոչարյանի փաստաբանները ներկայացրել էին Ռ․ Քոչարյանի կալանավորումը ՀՀ և Արցախի նախկին վարչապետերի անձնական երաշխավորությամբ փոխարինելու, կալանքը վերացնելու և նրա նկատմամբ գրավը թույլատրելի ճանաչելու միջնորդությունները։
Ռոբերտ Քոչարյանի համար անձնական երաշխավորություն էին ներկայացրել Հայաստանի նախկին վարչապետներ Վազգեն Մանուկյանը, Խոսրով Հարությունյանը, Կարեն Կարապետյանը, Արցախի նախկին վարչապետ Անուշավան Դանիելյանը։
Մայիսի 13-ին դատավոր Աննա Դանիբեկյանը մերժել էր միջնորդությունները, որի դեմ էլ պաշտպանական կողմը վերաքննիչ բողոք էր ներկայացրել։

Criminal Court of Appeal postpones examination of Robert Kocharyan’s appeal
Criminal Court of Appeal chaired by judge Arsen Nikoghosyan postponed the examination of the appeal of Armenian second president Robert Kocharyan’s lawyers’ team of rejection of their motions to change the preventive measure of the second president.
The next session is set for June 18 at 10 p.m.
Kocharyan’s lawyers submitted motion to first instance court to change the second president’s preventive measure for which former prime ministers of Armenia and Artsakh submitted personal guarantees.
On May 13 judge Anna Danibekyan rejected the motions after which the lawyers applied to the Criminal Court of Appeal.