Գագիկ Ծառուկյանի խափանման միջոցի քննությունը տեղի կունենա ժամը 19:00-ին
Գագիկ Ծառուկյանի խափանման միջոցի քննությունը տեղի կունենա այսօր ժամը 19:00-ին, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԲՀԿ պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը:
Հարցին՝ եթե կալանքի որոշում կայացվի, ի՞նչ է պատրաստվում անել կուսակցությունը, արդյոք խմբակցության ղեկավարի փոփոխության հարց կքննարկվի, Տոնոյանն ասաց, որ ԲՀԿ-ն շարունակելու է աշխատել նույն արդյունավետությամբ և սահմանված ծրագրով։
«Խմբակցության ղեկավարի փոփոխության հարց չի քննարկվում, բոլոր քաղաքական որոշումները քննարկվելու են քաղաքական թիմի կոնսենսուսի պայմաններում», - ասաց նա:

Court to examine Gagik Tsarukyan’s preventive measure at 7 p.m.
The court will examine PAP leader Gagik Tsarukyan’s preventive measure today at 7 p.m., deputy of the faction Iveta Tonoyan told the reporters today.
Asked what the party will do if court rules Tsarukyan’s arrest and whether the issue of change of head of the faction will be discussed, Tonoyan said that the PAP will continue working with same efficiency and set program.
“Issue of change of head of the faction is not being discussed, all the political decisions will be discussed in conditions of political team’s consensus,” she said.