Եթե քաղաքական պատվեր կատարեի, մինչ օրս կշարունակեի զբաղեցնել ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնը․ Վանեցյան (Տեսանյութ)
Հնարավոր է՝ իմ նկատմամբ իրականացվի որևէ գործողություն, օրինական ճանապարհով ինձ ազատությունից զրկել ուղղակի հնարավոր չէ, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«ՀՀ-ում իրականացվող ապօրինի և քաղաքական նպատակ ունեցող հետապնդումները կարող են հիմք տալ, որ մտածենք՝ հնարավոր է իմ նկատմամբ իրականացվի որևէ գործողություն, բայց օրինական ճանապարհով ինձ զրկել ազատությունից ուղղակի հնարավոր չէ, որովհետև ես որևէ բան ապօրինի չեմ արել», - ասաց նա։
Վանեցյանը ԲՀԿ առաջնորդի նկատմամբ տեղի ունեցողը որակեց որպես քաղաքական հետապնդում։ Հարցին, թե իր՝ ԱԱԾ տնօրեն եղած ժամանակ էլ քաղաքական պատվերներ եղե՞լ են, Վանեցյանը պատասխանեց.
«Եթե ինձ իջեցված լիներ քաղաքական պատվեր, և ես դա կատարեի, մինչ օրս կշարունակեի զբաղեցնել ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնը»։

No legal way to arrest me: Artur Vanetsyan on possible actions against him
Ex-director of Armenia’s National Security Service Artur Vanetsyan said there is no way to deprive him of freedom legally.
He did not deny the possibility of attempts to be made for arresting him, but stressed that it is impossible to do it in a legal way.
“The illegal and politically motivated persecutions in Armenia may give ground to think that some actions may be prepared against me. But it is impossible to deprive me of freedom in a legal way because I have not done any wrongdoing,” Vanetsyan said.
The ex-official described the actions against the PAP leader as political persecution.
Asked whether he was ordered to implement political persecutions during his tenure, Vanetsyan said, “If it was so and I would have done that, I would continue being the NSS director.”